Korábban volt már egy „furcsa” lakcíme a budavári időközire átjelentkezett Fidelitas-alelnöknek

Belpol

Baczkó Norbert 2014-ben indult az önkormányzati választáson Csömörön, az indulók közül egyedüliként egy szadai lakcímre volt bejelentve. Kérdés, azért váltott-e lakcímet, hogy az az évi országgyűlési választáson másik választókerületben voksolhasson-e. 

Pénteken írta meg a 24.hu, hogy az I. kerületi időközi választást megelőző napokban gyanúsan sokan jelentkeztek be egy Ostrom utcai magánklinika címére lakóként. Az időközit a Fidesz jelöltje, Fazekas Csilla nyerte meg 60 szavazattal, viszont a Momentum (a párt jelöltje lett a második) a helyi választási bizottsághoz fordult, mert szerintük jogsértés történt.

A portál ugyanis részben az ellenzéki párt információi alapján azonosította Baczkó Norbert Fidelitas-alelnököt és ismerőseit, akik egyaránt a választást megelőző hetekben „költöztek be” az egészségközpont ingatlajnaiba, és így akár szavazhattak is. A Fidesz ifjúsági szervezetének alelnöke például hat nappal a választás előtt létesített budavári lakcímet, miközben előtte több mint tíz éven át Csömörön politizált.

A hír kapcsán a Narancs.hu úgy értesült, nem ez az első furcsa lakcíme Baczkónak. Ahogyan azt a 24.hu is megjegyzi, 2010-ben a Fidesz-KDNP, 2014-ben pedig a Szeretlek Csömör (Demokrata Kör Egyesület Csömörért) nevű fideszes álcivil szervezet színeiben próbált meg bekerülni a helyi képviselő-testületbe, és évekig a helyi Fidesz elnöke volt. 

Ugyanakkor a 2014-es önkormányzati választáson egyedüli jelöltként nem csömöri, hanem szadai lakcímre volt bejelentve, amit értesüléseink szerint sokan furcsáltak. 

Az akkori jelöltek és bejelentett címeik listája itt olvasható, de ezt a helyi választási bizottság jelöltként való nyilvántartásba vételi határozata is bizonyítja

 
Baczkó Norbert korábbi szadai lakcíme
Fotó: Csömör Nagyközség Helyi Választási Bizottság

Megnéztük az említett ingatlan (kivett udvar, lakóház) tulajdoni lapját. E szerint 1985 óta két magánszemély a tulajdonosa, Baczkó neve viszont nem olvasható a dokumentumon. 

A bejelentett lakcím azért is érdekes, mert miután a 2014-es parlamenti választásra átrajzolták a választókerületek határait, Csömör a gödöllői körzetből átkerült a Dunakeszi központúba, Szada viszont a gödöllőiben van. Magyarán nem abban a választókerületben volt Baczkó bejelentett lakcíme, mint ahol indult önkormányzati képviselő-jelöltként, és nem is szavazhatott Csömörön, csak Szadán. 

E logika mentén viszont felmerül, azért jelentkezhetett be a szadai lakcímre, hogy ne a Pest megye 5-ös (Dunakeszi), hanem a 6-os számú választókerületében (Gödöllő) adja le a voksát az őszi önkormányzati választást megelőző 2014-es tavaszi országgyűlési választáson. Ugyanis 2007 óta a Fidesz gödöllői választókerületének elnöke a körzet országgyűlési képviselője, Vécsey László, ezért 2014-ig bezárólag Baczkóval együtt dolgoztak a választókerületi pártszervezetben, a 2010-es csömöri indulása is függhetett tőle. Vécsey 1998 és 2014 között Szada polgármestere volt, 2010 óta pedig országgyűlési képviselő. 

Próbáltuk telefonon elérni Baczkó Norbertet, de sms-ben annyit írt, szabadságon van. Megkérdeztük tőle, hogy egy rövid telefonbeszélgetés erejéig feltarthatnánk-e, amire azt írta: a szabadsága után. 

(Címlapképünkön: G. Fodor Gábor politológus (b) és Baczkó Norbert (j). Forrás: Fidelitas Facebook)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A rendőrök egy idő után hirtelen levonultak a hidakról, ahol csak a demonstrálók maradtak. A legkitartóbbakat, akik éjszakába nyúlóan ott voltak, végül igazoltatták, ezzel pedig véget is ért a hídfoglalásba nyúlt tüntetés.

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.