Közös jelöltet állítanak az ellenzéki pártok az őszi önkormányzati választáson Zalaegerszegen és Nyíregyházán is.
Zalaegerszegen az MSZP, a DK, a Momentum, a Jobbik és az LMP közösen,civil polgármesterjelöltet és egyéni képviselőjelölteket indít – hangzott el az öt ellenzéki párt pénteki sajtótájékoztatóján.
Az MTI tudósítása szerint a jelöltek kilétét nem árulták el, azt ugyanakkor elmondták, a helyi szervezetek vezetői 14 pontból álló politikai nyilatkozatot írtak alá: a fiatalok elvándorlásának megakadályozására bérlakásprogramot indítanának például, míg a munkahelyek védelmében pedig felülvizsgálnák az Európai Unión kívüli állampolgárokat alkalmazó cégek városi kedvezményeit.
A közös programban szerepel a parkolási és közlekedési problémák megoldása. De segítenék a szociálisan rászorulókat és támogatnák a helyi vállalkozásokat is, bővítenék a képzési lehetőségeket, méghozzá a helyi piaci igényeknek megfelelően.
A pártok kitértek arra is, hogy "megtisztítják a városi közéletet", meg hogy "a tehetség és szorgalom előtérbe kerül a politikai lojalitással szemben". A politikai nyilatkozat a város zöld övezeteinek megóvására tett javaslatot is tartalmaz.
Nyíregyházán Lövei Csaba önkormányzati képviselő a Mindenki Magyarországa Mozgalom képviseletében közölte, hogy a nyíregyházi ellenzéki szövetséget a Párbeszéd támogatásával az MSZP, a DK, a Momentum, a Jobbik, az LMP mellett a helyi Függetlenek Egyesülete és a Mindenki Magyarországa Mozgalom alkotja.
"Ez a szövetség nem szándék, ez tény, hat párt és két civil mozgalom szövetsége Nyíregyházáért". A képviselő nyilatkozata szerint Nyíregyházán új politikai kultúrára van szükség, "egymás véleményének elfogadására, a kölcsönös megbecsülés és tisztelet kultúrájára", ehhez várják minden jó szándékú, változást akaró nyíregyházi ember csatlakozását.
A nyíregyházi ellenzéki polgármesterjelölt személyéről már döntöttek a szövetségben álló pártok és civil szervezetek, megvan már a képviselőjelöltek névsora is. De személyükről csak később adnak információt.
Egyre több helyen köt megállapodást az ellenzék eddig Veszprémben, Tatabányán, Szombathelyen, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szegeden, Salgótarjánban, Pécsen, Miskolcon, Kecskeméten, Kaposváron, Győrben, Egerben, Dunakeszin döntött arról, hogy egy jelölt mögé áll be, abban bízva, hogy az összes ellenzéki szavazat egyesítésével le tudják győzni a kormánypárti jelölteket.