Leszóltak a központból: az összes fideszes jelöltnek megmondták, mit kell füllenteni, ha Tiborczról kérdezik őket

  • narancs.hu
  • 2018. február 16.

Belpol

Ők pedig nyilván megfogadják az ukázt.

Kezd egyre kínosabb lenni a Tiborcz-ügy (amelyről részletesen itt írtunk) a Fidesz számára, legalábbis nem véletlen, hogy a Magyar Nemzet szerint a párt frakcióvezetője, Gulyás Gergely a héten sorvezetőt küldött ki az összes fideszes politikusnak. A lap szerint ebben a levélben Gulyás azt kéri, ha a sajtó az Elios-botránnyal kapcsolatban kérdezné a képviselőket, „minden esetben az alábbi kommunikációhoz tartsák” magukat.

A sorvezető három pontot tartalmaz, és szinte szóról szóra az áll benne, amit a fideszes politikusok már néhány hete tolnak. Hogy tudniillik „az Elios-jelentés egy brüsszeli kampányjelentés, Brüsszel beavatkozása a magyar választási kampányba”. Még azt is mondhatják a bátor fideszes politikusok, hogy „2014-ben is a választások előttre időzítették az ezzel kapcsolatos híreket, most ugyanezt teszik. Ezt az ügyet egyszer már kivizsgálták, most csak megismétlik a vádaskodásokat”. De nagy a szabadságuk, mert a válaszukban szerepelhet, hogy „Orbán Viktort próbálják támadni vele, pedig az OLAF-jelentéssel érintett időszak nagy részében a Simicska Lajos vezette Közgép volt a tulajdonos”. Utóbbi természetesen nem igaz, ugyanis Tiborcz Istvánnak, a kormányfő vejének a cég alapítása óta folyamatosan volt kapcsolata az Eliosszal.

Tiborcz vette ki a nagy pénzt az Eliosból, nem Simicska

Tiborcz végig ott ült a cég igazgatóságában, és ő vette ki a közel félmilliárd forintos osztalékot is. Hiába volt jelen Simicska Lajos, az Eliosból Orbán veje, Tiborcz István vette ki a nagy pénzt, írta az OLAF-jelentést is nyilvánosságra hozó 24.hu.

A Magyar Nemzet megjegyzi, hogy Lázár János alighanem már olvasta a frakcióvezető levelét, mert a tegnapi kormányinfón azzal érvelt, hogy az OLAF-jelentés csupán vélemény, Orbánnak pedig semmi köze az ügyhöz.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)