Magyar Péter EP-képviselő marad

  • narancs.hu
  • 2025. január 15.

Belpol

A szavazók 95 százaléka azt szeretné, hogy folytassa.

Folytatja európai parlamenti munkáját Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. Internetes szavazást hirdetett ebben a kérdésben, összesen 65 ezren nyilvánítottak véleményt, 95 százalékuk úgy gondolja, az ellenzéki politikusnak továbbra is meg kell tartania EP-képviselői mandátumát.

Magyar Péter szerdán Facebook-bejegyzésben mondott köszönetet a szavazóknak a véleménynyilvánításért.

„Tudom, hogy a Fidesznek furcsa, hogy valaki valóban megkérdezi az embereket, akár a saját politikai jövőjéről is. Miniszterelnök úr, ha tényleg annyira magabiztos, és ha tényleg annyira jól mennek a dolgok, akkor jöjjön haza Indiából, szedje össze a bátorságát és legyen előrehozott választás! Vagy legalább annyira legyen bátor, mint a szerb haverja, és kérdezze meg a saját politikai jövőjéről a magyar embereket!” – üzente az ellenzéki politikus.

Szerinte Deutsch Tamás kormánypárti EP-képviselőnek is meg kellene rendeznie egy ilyen nyílt szavazást, hogy kiderüljön, támogatják-e az emberek munkája folytatásában. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.