Magyarországon nem is működő civil szervezetekkel példálózik Kovács Zoltán a „Stop Soros” törvényt magyarázva

  • narancs.hu
  • 2018. január 30.

Belpol

A hivatalos blogján, hátha nem veszik észre.

Hivatalos blogján magyarázza el a világnak Kovács Zoltán kormányszóvivő, miért volt szükség a „Stop Soros” címen elhíresült törvénycsomagra, ami az illegális bevándorlás megállításának csodafegyvere.

Kovács Pintér Sándor belügyminisztert idézi, aki korábban arról beszélt, hogy 25 százalékos adót kell kivetni azokra a szervezeteket, amelyekről megállapítható, hogy támogatják a törvénytelen migrációt.

A szóvivőnek példái is vannak persze ilyen szervezetekre.

De még milyenek.

Kovács a W2EU német bejegyzésű platformmal példálózik, amely a menekültek és bevándorlók tájékozódását segíti. Bár a szervezetet a Nyílt Társadalom Alapítvány által támogatott Pro Asyl működteti, csakhogy nem Magyarországon. A szóvivő másik példája a „Watch the Med”, amelyet 2012-ben hoztak létre a Földközi-tengeren keresztül menekülők megsegítésére, illetve vészhelyzetek bejelentésére, segítségkérésre. Értelemszerűen ez sem Magyarországon működik.

Még ha az érvelés nem is jött össze Kovácsnak, azért egy rendes sorosozással baj nem lehet.

„Ezek a szervezetek, amelyek közül többet Soros György milliárdos befektető támogat, támogatják a nyitott Európa vízióját. Az illegális migráció nyílt promotálásával nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek. Ennek megállítása a »Stop Soros« törvénycsomag célja” – közli Kovács Zoltán.

(About Hungary, 444.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.

Kovács Gergő: „Igyekszünk, hogy a jelöltállítással kevésbé kavarjunk be, de ettől mi még elindulunk”

A Kutyapárt társelnöke egy éve vezeti a főváros egyik elit budai kerületét, közben rendszeresen részt vesz a Fővárosi Közgyűlés néha szürreális keretek közt zajló munkájában. Erről, no meg a Kutyapárt önálló indulásáról, a fővárosi költségvetés nehéz megszületéséről, és persze a Pride tapasztalatairól is beszélgettünk.