Már annyiba kerül egy ingatlan a Balatonon, mint a horvát tengerparton

  • narancs.hu
  • 2020. augusztus 26.

Belpol

Lassan tényleg több a Balaton, mint az Adria, legalábbis ami az árakat illeti.

Míg 2016-ban a horvát tengerparthoz képest körülbelül féláron voltak elérhetők a balatoni nyaralók, az utóbbi pár évben olyan durva drágulás volt a tónál, hogy ma már lényegében annyit kell fizetni egy négyzetméterért, mint az Adrián - írja a G7.

Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője azt nyilatkozta a portálnak, hogy adataik szerint az eladó lakások, házak és nyaralók átlagos kínálati ára idén augusztus közepén 50 millió forint volt a Balaton déli partján, és 60 millió forint az északi oldalon. Hozzáteszik, hogy a jelenlegi horvát kínálatot böngészve, ezért a pénzért már jó fekvésű apartmanokat lehet találni a tengerhez viszonylag közel.

A közölt grafikon adatai alapján a balatoni települések ingatlanáraira 2018-ban még döntő többségében a 150-300 ezer forintos négyzetméterár volt a jellemző, addig 2020-ban a települések ingatlanjainak többsége a 300-500 ezer forintos négyzetméterenkénti sávban helyezkedik el.

A legnagyobb ingatlanárakkal 2019-re és 2020-ra Szántód nőtte ki magát, ahol ráadásul 2019-re szinte megháromszorozódtak az átlagárak. 2020-ra ez a mérték csökkent, de így is kétszeresére a négyzetméterár a 2018-as értékeknek.

Nagy ugrást könyvelhet el Tihanyi is: itt másfélszeresére nőtt a négyzetméterár, ezzel 2020-ra a Balaton második legdrágább települése lett ingatlan szempontjából.

Az összegzés szerint az elmúlt két évben a déli parton 35, az északin 50 százalékos áremelkedés volt, ráadásul a járványhelyzet is a Balaton partján található természetközeli ingatlanok felértékelődését hozta magával.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?