Mégis köt a rendvédelmiseknek biztosítást a Belügyminisztérium

  • narancs.hu
  • 2023. július 10.

Belpol

Így elkerülik a törvénysértő állapotot. 

Meggondolta magát a Belügyminisztérium: új közbeszerzési eljárást írt ki június 30-án a rendvédelmisek – tűzoltók, rendőrök és még sokan mások, összesen 77 ezer ember – élet- és balesetbiztosítására – értesült a hvg.hu

A tárca pár hete még azt közölte, hogy az előző tender eredménytelensége után inkább nem kötnek új csoportos biztosítást, hanem április 12-től egy „házilagos” megoldással ők fizetnek inkább azoknak, akik a munkájuk során megsérülnek.

„Újra kiírták a tendert, szerintem a Belügyminisztérium is rájött, hogy az állomány biztonsága, és megtartása érdekében tisztább és megnyugtatóbb, ha biztosítóval szerződnek, nem pedig maguk végzik ezt”

– nyilatkozta Magyar Rendvédelmi Kar elnöke, Powell Pál.

A lap úgy tudja, a döntésben az is szerepet játszhatott, hogy a tárcánál rájöttek, még ha a minisztérium áll is helyt ugyanazokkal a feltételekkel a 77 ezer rendvédelmis életéért és egészségéért, mint a korábbi években a biztosító, ezzel törvénysértő állapotot okoznak.

Az új tenderen nem írt a Belügyminisztérium becsült összeget, így nem tudni, hogy van-e több pénze rá, mint eddig, vagy abban bízik, hogy a botrány hatására talán kevéssé lesznek „mohók” a biztosítók az ajánlatok árazásánál, írja a hvg.hu. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk