Több intézményben rögtön megkezdődtek a felmondások, miután május 31-ével megszűnt a felmondási tilalom az egészségügyben, de egyelőre nincs felmérés arról, hogy pontosan hányan állnak tovább – írja a Napi.hu.
Már egy ideje záporoznak a megkeresések a FESZ jogsegély szolgálatához annak kapcsán, hogy mikor, milyen feltételekkel, és hogyan lehet beadni a felmondást a moratórium lejárta után. Több helyről is biztosan tudunk olyan dolgozókról, akik rögtön a távozás mellett döntöttek június 1-jétől kezdődően. Számszerű felmérést azonban csak a következő napokban fogunk készíteni a pontos arányokról – magyarázta a lapnak Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) elnöke, aki szerint
nem egyszerre, hanem év végéig folyamatosan fog csökkenni a létszám, és több ezren távozhatnak. Gondot jelenthet, hogy főként a képzett és nagyon tapasztalt szakdolgozók fordítanának hátat az ágazatnak.
Az egy hónapos felmondási idő miatt csak a nyár közepére lesz kézzelfogható, hogy mekkora a kezdeti lendület.
A cikk szerint mivel nagyon sok a bennragadt szabadságnap – sok dolgozónak 2023/2024-re halasztották el a szabadságolását –, amennyiben a munkáltatók nem hajlandók pénzben megváltani a szabadságokat, akkor már a nyár folyamán megindulhat a felmondási hullám. A FESZ 700 fő megkérdezésével készült felmérése alapján minden negyedik szakápoló fontolgatja a felmondást az állami ellátásban; leginkább a képzett, legalább 20 éve szakmában lévő kollégák körében tervezik sokan a munkahelyváltást.