Július elsejével 160 ezer egészségügyi dolgozó kap bruttó 500 ezer forintos, egyszeri bérkiegészítést a koronavírus elleni küzdelemben való helytállásukért. Az érintettek közé tartoznak többek között az összes közfinanszírozott ellátásban dolgozó orvos, ápoló, asszisztens, a művesekezelést végző szolgáltatók, az Országos Mentőszolgálat és a betegszállítást végző egyéb szolgáltatók munkatársai, valamint a műszaki, gazdasági és adminisztratív területen dolgozó és az aktív fekvőbeteg-ellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatók főigazgatói és gazdasági igazgatói is jogosultak a juttatásra.
Korábban úgy volt, hogy ezt a kiegészítést a gyógyszertárakban dolgozók is megkapják. „Prof. dr. Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár ma délutáni szóbeli tájékoztatása szerint az EMMI által készített előterjesztésben a lakossági gyógyszerellátást biztosító gyógyszerészek és (szak)asszisztensek még szerepeltek, azonban a végső döntés meghozatala során a juttatást kapók listájáról lehúzásra kerültek. Az indoklást az államtitkár asszony nem ismeri” – írja tegnapi közleményében Dr. Hankó Zoltán a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint is hiányos a támogatottak listája, a szervezet szerint a közfinanszírozott egészségügy, a magánegészségügy, a szociális szféra dolgozói, a gyógyszerészek és diplomás tagjaik mind részt vettek a koronavírus-járvány elleni védekezésben. „A korlátozások ideje alatt egyenlőek voltunk, mindenkire ugyanaz vonatkozott. Most, amikor a kiesett bevételek pótlásáról van szó, ismét nem tekintik egyenlőnek az egészségügyi dolgozókat” – áll a MOK Facebook-oldalán.
(via hvg.hu)