Molnár Zsolt keményen visszaszólt Botkának
molnarzsolt1.jpg

Molnár Zsolt keményen visszaszólt Botkának

  • narancs.hu
  • 2017. július 26.

Belpol

„Engem nem lehet elnémítani vagy fenyegetni.” Molnár szerint Botka folytat polgárháborút.

Botka a 168 Órának adott interjút, amiből pár részlet már olvasható a lap online felületén. Ebben Botka azt mondja, nem kéne a kispártoknak játszadozni, nincs szükség az Új Pólusra, vagyis az Együtt, a Párbeszéd és az LMP között formálódó szövetségre.

Botka az interjúban leárulózza az MSZP elnökségi tagját, Molnár Zsoltot, aki korábban felvetette, hogy hagyni kellene az LMP-t magában indulni, Gyurcsánynak pedig a parlamentben a helye. Botka azt is hozzáteszi: az árulás és a Fidesszel való kollaboráció ellen tűzzel-vassal fog harcolni, ezeket nem tűri a pártjában.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor

Molnárt a hvg.hu kereste meg, hogy reagáljon az MSZP miniszterelnök-jelöltjének szavaira. Molnár azzal indít, hogy egyből megvádolja Botkát: „Sajnálom, hogy polgármester úr tovább folytatja a baloldali polgárháborút az MSZP-n belül és a baloldali pártok között. Az MSZP támogatottsága az elmúlt 8-9 hónapban érdemben nem változott, a Jobbikot sem sikerült megelőzni.” Szerinte nincs semmilyen személyes ellentét Botka és közte, de figyelmeztet is, mondván, őt nem lehet elnémítani vagy fenyegetni.

„Nem szeretnék olyan társadalomban élni, ahol az ember a véleményét sem mondhatja el, ha máshogy gondolkodik. Ha ezt Botka nem szeretné, el kell gondolkodni rajta, ki mennyire demokrata.”

Emellett Molnár a teljes baloldali összefogás mellett érvel. Nem érti, Botka miért gondolja úgy, hogy hogy ha Gyurcsány is a közös listán szerepel, az rontja a baloldal választási esélyeit. Ugyanakkor azt mondja, a végleges döntést az összefogásról és az abban résztvevőkről majd az októberi választmányi ülésen hozza meg az MSZP, ő pedig tartani fogja magát a határozathoz. További részletek a hvg.hu-n.

Figyelmébe ajánljuk

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.

Hagytuk, hogy így legyen

  • - turcsányi -

Nagyon közel megyünk. Talán túl közel is. A komfortérzetünk szempontjából biztosan túl közel, bár a dokumentumfilm műfaja nem a komfortérzetünk karbantartására lett kitalálva, hanem azért, hogy felrázzon. Ez játékszabály, ám mégis kérdéses, hogy mennyiben kárhoztatható bárki is, aki nem rendel felrázást.

Egymás közt

Első ízben rendez olyan tárlatot a Ludwig Múzeum, amelyen kizárólag női alkotóknak a nőiség témáját feldolgozó munkái szerepelnek. A válogatás ezen első része a női szerepek és a nők megjelenítése körüli anomáliákra fókuszál a múzeum gyűjteményében őrzött műveken keresztül.

Semmi se drága

„Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: / Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – üzeni háromszáz idióta a lidérces múltból, csókol anyád, Szimónidész aláírással. Oh, persze, ezek csak a hülye görögök voltak, könnyű volt nekik hülyének lenni. Mi magyarok, már okultunk 1956 tapasztalatából, s sosem követnénk el efféle balgaságot.

Úgy lezáródott

Napok óta tartja izgalomban a magyar hazát az a kérdés, hogy október 9-én ki záratta le azt a kiskőrösi vasúti átkelőt, amelynél Szijjártó Péter külügyminiszter és Mészáros Lőrinc nagyberuházó & nagyvállalkozó & a szeretett vezető körüli mindenes megtekinthette a Budapest–Belgrád vasútvonal adott szakaszát és felavathatta az utolsó sínszál lerakását és összecsavarozását, vagy mit.

Sokan, mint az oroszok

Oroszország a hatalmas veszteségek dacára sem szenved emberhiányban az ukrán frontokon. Putyinék mostanra megtanulták, hogyan vegyék meg állampolgáraikat a családjuktól. A politikailag kockázatos mozgósítás elrendelésére semmi szükség – az üzlet működik. De hogyan?

Ellenzékellenzés

  • Ripp Zoltán

A Magyar Péter-jelenség a magyar társa­dalom betegségének tünete. Ugyanannak az immunhiányos állapotnak, amely a liberális demokrata jogállam bukását és Orbán hatalomban tartását előidézte. Ez az állítás persze magyarázatra szorul.

Messze még az alja?

Messze nem a kormány által vártaknak megfelelően alakult a GDP a harmadik negyedévben, de Orbánéknak „szerencsére” ismét van egy gazdaságpolitikai akciótervük. Könnyű megtippelni, milyen hatásuk lesz az intézkedéseknek, ha a cél az export felpörgetése, nem pedig a bizalom helyreállítása.