Nehogy már egy tálca tojás vagy egy zsák krumpli döntsön

  • narancs.hu
  • 2018. február 27.

Belpol

"Nem adom el a szavazatomat, te se tedd!"

Kampányvideót készített a Dikh TV, hogy felhívja a roma kisebbség figyelmét arra, hogy semmiért cserébe ne adják el a szavazataikat. Nem korteskednek egyik párt mellett sem, csak arra biztatnak, mindenki oda szavazzon, ahová jól esik, ne arra, aki megfizeti őket.

Dikh Tv - Online Gipsy Tv

Ne add el a szavazatod!

Bevett dolog a pártok részéről, hogy némi élelmiszerért vagy esetleg készpénzért cserébe megpróbálják megvenni a cigányok szavazatait. A gyakorlat nyilván az ország legszegényebb régióiban Borsodban és Szabolcsban működik leginkább. De Budapesten sem ritka.

A televízió azt szeretné elérni, hogy nézőik megértsék, olyan helyre adják a szavazatukat április 8-án, ahonnan sorsuk és a romák helyzetének jobbra fordulását várják. Ezért az országgyűlési választásig még több hasonló tartalmat terveznek közzétenni.

(444.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Magyar rulett

Szociológusok és politológusok rendszeresen elmondják, hogy a magyarok és különösen a Fidesz-szavazók számára az egyik legfontosabb érték a biztonság. Azt is mindig hozzáteszik, hogy Orbán Viktor különlegesen jól érti a „magyar néplelket”, így eredményesen tud játszani az egzisztenciális fenyegetettség és a biztonság utáni vágy érzékeny húrjain.

„Legyen saját hangom”

Évekig turnézott külföldön szimfonikus zenekarokkal, ám úgy érezte, hogy a saját ötleteit itthon tudja megvalósítani. Tavasszal jelent meg az első kislemeze a MACSKIN nevű elektronikus zenei projektjével. Ennek apropóján beszélgettünk népzenei és könnyűzenei hatásokról, a zene vertikális és horizontális síkjáról, no meg az esküvői menetben trombitát ragadó prímásokról.