"Nem az utcán élés jogáért küzdünk, hanem azért, hogy mindenkinek legyen emberhez méltó otthona"

  • narancs.hu
  • 2018. november 4.

Belpol

A hajléktalanrendelet megszüntetéséért tüntetett A Város Mindenkié csoport az Alkotmánybíróság előtt.

Emberséget és lakhatást! címmel szervezett tüntetést A Város Mindenkié csoport vasárnap kora este az Alkotmánybíróság elé.

AVM-tüntetés

Civilek a hajléktalan emberek büntetésének megszüntetéséért, vagyis a hajléktalanság kriminalizációja, a hajléktalan emberek üldözése, a tömeges kilakoltatások ellen, és a méltó lakhatás mellett szólaltak fel.

A szervezők szerint a hajléktalanság oka a megfizethető lakhatás hiánya, amelyre a megoldás nem a hajléktalan emberek zaklatása, a tömeges kilakoltatás, hanem megfelelő lakáspolitika lenne.

A fáklyás tüntetésen felszólaltak a hajléktalanok büntetése ellen petíciót aláíró tanárok, szociális munkások, jogászok, orvosok, írók és művészek képviselői, valamint több hajléktalan ember is.

Az Utcajogász Egyesület képviselője arra emlékeztetett, hogy az Alkotmánybíróság pár éve már kimondta, hogy a hajléktalanság önmagában nem büntethető, mert az egy élethelyzet.

Ezért most azt kérik az Ab-tól, hogy a kaposvári- és székesfehérvári bíróság beadványai alapján mondja ki, hogy a rendelet alkotmányellenes.

Misetics Bálint, A Város Mindenkié csoport tagja a kormánymédiának üzenve arra hívta fel a figyelmet, hogy a hajléktalan emberekért kiálló civilek nem az utcán élés jogáért küzdenek, hanem azért, hogy mindenkinek legyen emberhez méltó lakhatása.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.