Népszava: 6,2 milliárdért veszi meg a MOL az Újpest FC-t

  • narancs.hu
  • 2024. március 20.

Belpol

Teljesen átszervezik a klub vezetését, és egyesítenék az utánpótlás-képzést.

Még márciusban szeretnék lezárni a felek az Újpest FC adásvételét

tudta megNépszava. A lap arról ír, hogy a csapatot működtető (és a bajnoki induláshoz szükséges licenccel rendelkező) gazdasági társaság, az Újpest 1885 Futball Kft. árát ugyan nem közölték a felek, de egy, az adásvételre rálátó forrásuk szerint a MOL 6.2 milliárd forintot fizet a belga Roderick Duchatelet érdekeltségi körébe tartozó cégért.  

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a héten zöld utat adott az ügyletnek, ami úgy jöhet létre, hogy a belga üzletember megalapította az Új Lila Labdarúgó Kft.-t, amelybe bekerült az Újpest 1885 Futball Kft.-ben meglevő 98,75 százalékos, illetve az Újpest Labdarúgó Akadémiában meglevő 100 százalékos üzletrésze.

A klub vezetését teljesen átszervezik. Ratatics Péter – aki eddig a MOL Lakossági Szolgáltatásokat irányító vezetője volt – lesz a csúcsvezető, a MOL képviselője az Újpest FC-ben. A Nemzeti Sport úgy tudja, hogy a napi ügyekért Benczédi Balázs, a leendő új ügyvezető felel majd, míg a Népszava szerint három különböző területért felelős igazgatót is alkalmaznak majd, az ő kiválasztásuk azonban még folyamatban van.

A lap emellett úgy tudja, az új tulajdonosoknak a megosztott utánpótlás-nevelés egyesítésével is szembe kell néznie. Míg az UTE, ami a labdarúgóktól külön működő egyesület, 200 millió forintnyi állami támogatást kap, addig az Újpest FC pontosan nulla forintot. Ez azt jelenti, hogy Újpesten egymás mellett két utánpótlás klub működik, de a kettő között nincs átjárás. A MOL célja, hogy fizikailag és infrastrukturálisan is egyesítse a két utánpótlás-egyesületet.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).