Tarlós István nem érti, Vitézy miért akarja középutasnak beállítani magát

  • narancs.hu
  • 2024. március 20.

Belpol

Holott sok évig közel állt a Fideszhez. A korábbi főpolgármester nem tartja valószínűnek, hogy Szentkirályi visszalépjen.

Tarlós István a Hírtv vendége volt kedd este, ha már úgy alakult, hogy két korábbi beosztottja is elindul Karácsony Gergely ellen a főpolgármester-választáson. A korábbi főpolgármestert, hogy Vitézy Dávidról és Szentkirályi Alexandráról kérdezték.

Mint ismert, Szentkirályi évekig Tarlós helyettese volt a városházán, Vitézyvel már összetettebb volt a viszonya, hisz' 2014-ben Tarlós rúgta ki a BKK éléről, majd azt mondta róla: Vitézy Dáviddal majdnem lehetetlen együtt dolgozni a személyisége miatt. De még 2016-ban is olyat üzent Tarlós Vitézynek, hogy "nem egy mindenhonnan elcsapott, sértődött, egy bezárt múzeumot vezető közgazdász fogja egy nightclubból meghatározni, hogy milyen lesz Budapest közlekedése".

Ezúttal sem nagyon sikerült visszafogottan beszélnie Tarlósnak Vitézyről. Azzal kezdte, hogy Vitézy állításával szemben nem lehetett a BKK alapítója, hiszen sem a közgyűlésnek, sem a hivatalnak nem volt tagja. "Nem alapított ő semmit. Kineveztük igazgatónak. Először nem őt akartam." 

Majd arra is kitért, hogy

a 4-es metró megvalósulásában Dávidnak olyan nullához közeli szerepe volt".

Tarlós szerint zavaró, hogy Vitézy másként emlékszik dolgokra, mint ő. Szerinte az sem világos, ki jelöli Vitézyt. Nem tartja valószínűnek, hogy Szentkirályi visszalépjen Vitézy javára.

"A legnagyobb kérdés az, hogy Dávid hogy akar középutas lenni azok után, hogy egy évtizedig miket híresztelt az egész ellenzéki média, amit ő sose cáfolt, az állítólagos rokoni kapcsolatairól, hogy melyik cégnek, pártnak, politikai közösségnek volt ő a favorizáltja már a mi időnkben is, aztán a nagy fideszes fejlesztőcégé...  Aztán ki is lett az Orbán-kormány államtitkára?

Ezek után egyik pillanatról a másikra azt mondani, hogy középutas? Hát azért ezzel lesz dolga az őt támogató nem tudom, milyen közösségnek. Itt érzek egy kis disszonanciát."

Mindemellett Tarlós megjegyezte, hogy Vitézy sok évig közel állt a Fideszhez, miközben Szentkirályi sokaig párttag sem volt.

Tarlós szerint Szentkirályinak több rálátása volt az önkormányzat működésére, mint Vitézynek, ezért nem szabad lebecsülni. Mindennek ellenére elmondta, hogy nem utálja Vitézyt. "Ugye híre ment egy időben, hogy én utálom. Ez nem igaz! 

Én Dávidtól idegenkedtem különböző okok miatt, és nem volt a személyiségünk összeegyeztethető, de nem utáltam őt soha."

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.