Népszava: nem engedik a távmunkát minden minisztériumban és hivatalban

  • narancs.hu
  • 2020. március 19.

Belpol

Állítólag több tárcánál is nagy a felháborodás, a vezetők alig tudják csillapítani az indulatokat.

Nincs egységes szabályozás az ügyben,  hogy ki és milyen feltételekkel mehet haza dolgozni, illetve kinek kell mindenképpen bejárnia a minisztériumokba és a központi igazgatási szervekhez, a belső utasítások pedig naponta változnak - írja a Népszava.

A lap több minisztériumi munkatárssal is beszélt, ők azt mondják, egyes hivatalok először hazaengedték alkalmazottaik nagy részét, majd mégis visszarendelték őket. Szerintük a legvalószínűbb, hogy van utasítás, csak szokás szerint nem hozzák nyilvánosságra.

Erről számolt be a Népszavának a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálatban Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke is, aki látott egy szöveget, amiben az szerepelt: „Valamennyi kormánytisztviselő és közalkalmazott személyes munkavégzésre kötelezett. (…) Erre tekintettel otthoni munkavégzés, illetve távmunka alapesetben további intézkedésig nem engedélyezhető.”  Boros Péterné információi szerint több tárcánál is olyan nagy a felháborodás, hogy a vezetők alig tudják csillapítani az indulatokat.

A lap azt írja, egy tankerületi központból azt a beszámolót kapták, hogy egy újszíves kollégájuk sem mehet haza, ahogy az sem, akinek a férje veseátültetésre vár és a legyengült immunrendszere miatt fokozottan veszélyeztetett, ugyanakkor van olyan központi hivatal, ahol hetekkel ezelőtt elkezdték azoknak az elektronikus csatlakozóknak a beszerzését, amelyekkel otthonról is el lehet érni a belső levelezést és hozzá lehet férni az elintézésre váró anyagokhoz is.

A Népszava értesülései szerint, a KSH hazaengedi a 14 év alatti gyermeket nevelőket és 60 év fölöttieket, de nem tart vissza másokat sem az otthoni munkavégzéstől, ha nem feltétlenül szükséges a fizikai jelenlétük.

Magyar Levente

Magyar Levente

Fotó: MTI

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, az Index megszerzett egy külügyminisztériumi belső levelet, amiben Magyar Levente miniszterhelyettes kiosztotta a tárca főosztályvezetőit és a nagyköveteket, és jelezte: elfogadhatatlannak tartja, hogy a vírusveszélyre hivatkozva nem dolgoznak az alkalmazottak.

Már-már fejvesztettségbe hajló válsághangulatról ír a miniszterhelyettes egy külügyes belső levélben

Éles hangú belső levélben figyelmeztette a nagykövetségeket a külügyminisztérium. Az Index megszerzett egy külügyes belső levelet, amiben Magyar Levente miniszterhelyettes kiosztotta a tárca főosztályvezetőit és a nagyköveteket, és jelezte: elfogadhatatlannak tartja, hogy a vírusveszélyre hivatkozva nem dolgoznak az alkalmazottak. A levél arról árulkodik, hogy fellazult a munkafegyelem a külügyben, vagy ettől tartanak a minisztériumban.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.