NER-közeli üzletembertől vásárolt be a Bakonyban az V. kerületi polgármester

  • narancs.hu
  • 2021. december 16.

Belpol

Szentgyörgyvölgyi Péter tisztázatlan forrásból vett meg jó néhány hektár földet a Bakonyban, ráadásul nem is akárkitől. 

Két, nemrég nyilvánosságra hozott vagyonnyilatkozat szerint Szentgyörgyvölgyi Péter úgy gazdagodott több mint 20 hektárnyi bakonyi földdel, hogy azt pénztárcája alig érezte meg. A földeket szinte teljes egészében a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökétől, a Porsche Hungáriát húsz évig ügyvezető Eppel Jánostól vette – írja a 24.hu.

Szeptemberben már kiderült, hogy az V. kerületi polgármester a 2018-as és 2020-as vagyonnyilatkozatai alapján több földtreület tulajdonosa is lett a Bakonyban, a földek és ingatlanok mellett értékpapírban és takarékbetétben is nagy vagyont halmozott fel, amikre papíron nem volt pénze. 

A főváros által most nyilvánosságra hozott két, 2019-es vagyonnyilatkozat szerint ugyanakkor alig négymillió forint állt Szentgyörgyvölgyi rendelkezésére a földvásárlásokhoz, de 2019 január és november között összesen 24,24 hektár területet vett: 3,43 hektár erdőt,1,6 hektár legelőt,8,65 hektár legelőt,9,78 hektár legelőt,0,5 hektár rétetés 0,28 hektár vízmosást. A 24.hu számításai szerint pedig ezek jóval többe kerülnek, mint amennyi a politikusnak a vagyonnyilatkozata alapján a rendelkezésére állt. 

Az V. kerületi önkormányzat a lap megkeresésére általánosságban csak annyit közölt, hogy a polgármester mindig szabályosan töltötte ki vagyonnyilatkozatát.

A lap azt is hozzáteszi, hogy 2019-ben vásárolt hat földjéből ötöt Szentgyörgyvölgyi egyetlen személytől, Eppel Jánostól vett.

Eppel 2002 elejétől ez év kezdetéig volt a Porsche Hungaria Kft. ügyvezetője, a cég kormányoktól függetlenül az állami autóflotta állandó beszállítójának számít. 2015/2016 fordulóján egy csoport tagjaként az Eppel család hatalmas földterületeket vett állami árveréseken Fejér megyében, majd társaival megszerezték az addig Leisztinger Tamás agrárbirodalmához tartozó Agárdi Farm Kft.-t is, ami azóta az Orbán-családdal is üzletelő Flier János kezébe vándorolt. De Eppel Jánostól vette meg Mészáros Lőrinc is a tihanyi nyaralóját, és Szíjj Lászlónak, a Duna Aszfalt tulajdonosának is eladott egy korábban butikhotelként működtetett balatonfüredi ingatlant. 

Eppel emellett az Eximbank felügyelőbizottságának is tagja volt akkor, amikor 2019-ben a Porsche Hungária nyert a bank autótenderén, az Eximbanknak azóta is fb-tagja. Jelenleg a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének is az elnöke. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.