Orbán Ráhel is felkerült az 50 legbefolyásosabb magyar nő Forbes-listájára

  • narancs.hu
  • 2018. április 4.

Belpol

A közéleti szekció 4. helyét foglalja el, édesanyja, Lévai Anikó töretlenül az első.

A magyar Forbes negyedszer készítette el a legbefolyásosabb magyar nők listáját. Az 50 fős listából 20-at az üzleti élet szereplői adnak, 10-10 nő pedig a közélet, a kultúra és a média terepén dolgozik.

A rangsoroláskor figyelembe vették például azt, hogy „mekkora büdzséért és létszámért felel az adott vezető, vagy milyen értéket képvisel a szakértelme a piacon, és fontos volt, hogy az elmúlt egy évben a korábbiakhoz képest hogyan változott mindez, milyen eredményeket ért el, merre ível a karrierje vagy az általa vezetett cég, intézmény pályája. Utóbbinak köze lehet ahhoz is, hogy a vezető mennyire ápol jó kapcsolatokat a piac és az ország más befolyásos vezetőivel, milyen lobbierővel bír akár kormányzati körökben és nemzetközi szinten.”

Emellett beleszámított még az adott személyt övező felhajtás is, illetve, hogy „vállal-e közéleti szerepet, vállal-e kockázatot és pluszmunkát azért, hogy a környezetét is fejlessze, kiáll-e fontos társadalmi ügyekért, akár a cége nevében”. Az adatok jelentős részét egy speciális kutatás biztosította, emellett háttérbeszélgetések és informátorok segítettek, végül a Forbes szerkesztősége szavazással döntött.

Az üzleti fronton első maradt Dávid Ilona, a MÁV elnök-vezérigazgatója, a kultúrában ismét Havas Ágnes, a Filmalap vezérigazgatója, a médiában pedig újfent Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója szerepel az első helyen. A közéleti szekciót továbbra is Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége vezeti, a lap informátorai „olyan esetekről is beszámoltak, amikor kifejezetten ő mozgatta a szálakat”. A negyedik helyre pedig felkerült Orbán Ráhel, a miniszterelnök lánya is.

 

 

 

 

 

Figyelmébe ajánljuk

„A Száraz november azoknak szól, akik isznak és inni is akarnak” – így készítették elő a Kék Pont kampányát

Az idén már kilencedik alkalommal elindított kampány hírét nem elsősorban a plakátok juttatják el az emberekhez, hanem sokkal inkább a Kék Pont önkéntesei, akik a Száraz november nagyköveteiként saját közösségeikben népszerűsítik a kezdeményezést, sőt, néhány fővárosi szórakozóhely pultjaira „száraz” itallapokat is visznek.

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.