Orbán zárt körben arról beszélt, kikkel kell leszámolni

  • narancs.hu
  • 2025. február 19.

Belpol

Fejtágító a balatonfüredi frakcióülés résztvevőinek guruló dollárokról, Birodalomról, lázadókról, magyar gazdáktól elvett, ukránoknak adott földalapú támogatásról.

Orbán Viktor miniszterelnök zárt ajtók mögött arra kérte a Fidesz–KDNP-frakció képviselőit a balatonfüredi ülésen, hozzanak szigorú törvényeket, tiltsák ki Magyarországról azokat, akik kaptak amerikai támogatást – értesült a Magyar Nemzet.

A miniszterelnök a kihelyezett frakcióülésen a kormányközeli napilap írása szerint úgy fogalmazott, „Trump és Musk lebuktatták Soros és a demokraták politikai korrupciós hálózatát, akik dollármilliárdokat osztottak szét médiumoknak, nemzetközi szervezeteknek, Magyarországon is, de többet nem fogják guruló dollárokkal fizetni a zsoldosaikat Magyarországon”.

A miniszterelnök a lap szerint azt is mondta, politikai korrupció az, amikor valakit azért fizetnek, hogy azt írja, azt mondja, amit kérnek.

Mindez a miniszterelnök helyzetértékelő beszédében hangzott el. Orbán Viktor úgy látja a világot, hogy Donald Trump elnöki beiktatása révén „a globalista liberális ideológia képviselői elvesztették a nyugati világ legerősebb hatalmának fővárosát”. Most már  Washingtonban is „nemzeti gondolkodású, bevándorlásellenes, a genderideológia helyett a hagyományos családalapú gondolkodást képviselő kormány került hatalomra”. Mivel ez a kormányzat Magyarországot barátként kezeli, ez a változás „lehetővé teszi, hogy nagyokat tegyünk és nagyban gondolkodjunk”.

A miniszterelnök figyelmeztette a képviselőket, hogy az az ideológia, amely Washingtonban megbukott, Brüsszelben tovább uralkodik, és Magyarország igazi politikai ellenfelei Brüsszelben vannak, meg akarják buktatni a kormányt. Ezt meg kell akadályozni, és összefogva a hasonlóan gondolkodókkal, el kell foglalni Brüsszelt is. Orbán Viktor sorolta, Brüsszel igazságtalanul bünteti Magyarországot, meg akarja szüntetni a rezsicsökkentést, felszámolná a 13. havi nyugdíjat, és ha Ukrajnát felveszik az Európai Unióba, a magyar gazdáknak járó területalapú támogatásokat Ukrajnába viszik. „Már az asztalon van a javaslat, hogy mi, magyarok, adjunk évi kétszázmilliárd forintot Ukrajnának” – mondta a miniszterelnök. 

Beszélt később arról, hogy Trump elnök elképzelése alapján elkezdődött a béketárgyalás, és ez Magyarországnak csak hasznára válhat.

Elmagyarázta a jelenlévőknek ismét, ki kivel van:  „Mi vagyunk azok, akik lázadunk a Birodalom ellen, a magyarokért, hogy ne tudják ránk kényszeríteni Brüsszelből az akaratukat. Azért vagyunk mi fontosak a Birodalomnak, mert szeretnének a kereskedelmi multik, az energiacégek, a külföldi bankok minél több profitot hazavinni innen is. Itt még tudnának ezek a cégek pénzt keresni, mert a magyar emberek érdekében eddig megakadályoztuk őket ebben. És ha visszajönnek, annak az árát a családok fizetnék meg, a rezsiben, a közbiztonságban, a munkahelyekben. Komoly a veszély, amiről beszélünk, és nekünk is komolyan kell vennünk.”

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.