Öt egykori MDF-es politikus is szerepel a rendszerváltásra emlékező bélyegsorozaton

  • narancs.hu
  • 2019. december 16.

Belpol

Akiket a hajdani demokratikus ellenzékből megörökíteni terveztek Schmidt Máriáék, azok családtagjai tiltakoztak ez ellen.

Bemutatták azt az alkalmi bélyegkisívet, amelynek kibocsátásával csatlakozott az 1989-90-es rendszerváltás harmincadik évfordulója alkalmából meghirdetett 30 éve szabadon című emlékév programsorozatához a Magyar Posta is.

A bélyegeken Csengey Dénes író, Csoóri Sándor költő, Csurka István író, Karátson Gábor festő, író, Krassó György közgazdász, újságíró, Sütő András író, Szabad György történész és Beke Kata író látható.

false

 

Fotó: MTI

A bélyegsorozatot csupán az év utolsó napjaira sikerült összehozni. Mint ismert, a demokratikus ellenzék két legendás alakjának – Solt Ottiliának és Rajk Lászlónak – a családja nem járult hozzá szerepeltetésükhöz.

Schmidt Máriáék emlékbélyeget akarnak kiadni többek között Rajk Lászlóról, az özvegye tiltakozik

Rajk Judit szerint Schmidt Mária halottakat használ ízléstelen módon saját célokra.

Solt Ottiliáról nem csinálhat emlékbélyeget Schmidt Mária, megtiltotta a lánya

Hegedüs Judit hiteltelennek és álságosnak tartja az emlékakciót.

Így Schmidt Máriáéknak végül nem is sikerült egyetlen volt demokratikus ellenzékit sem beválogatni a bélyegsorba.

A kollekció darabjaira csak már nem élő személy képmása kerülhetett.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.