Megszavazták a fideszes képviselők a rabszolgatörvényt, ami azt jelenti, hogy a munkaadók mostantól 400 óra túlórára is kötelezhetik az alkalmazottakat. A munkaadók kollektív szerződés nélkül, a munkavállalóval kötött megállapodás alapján is megtehetik ezt a törvény értelmében.
A törvényről itt írtunk:
Kinek jó a rabszolgatörvény?
Magyar Narancs annak járt utána, hogy kinek állt érdekében szabadjára engedni a túlóráztatást és mi várható a javaslat életbe lépése után. Ez nem lehet több üres blöffnél - állítja reménykedve Balczer Balázs, a Vasutasok Szakszervezetének jogtanácsosa a Munka törvénykönyvének „rabszolgatörvényként" elhíresült módosítási javaslatáról.
A törvényt a parlament botrányos ülésen fogadták el, ahol az ellenzékiek folyamatosan tiltakoztak, a fideszesek viszont törvénysértő módon szavaztak. A képviselői kártyák ugyanis nem voltak bent a szavazógépekben, és ellenzéki jegyző nélkül vezette az ülést Latorcai János KDNP-s politikus. A teremben megjelent Áder János is, akit az ellenzéki képviselők kérdezgetni kezdtek, mire ő hamar távozott a parlamentből.
Házszabályellenesen akarja megszavazni a Fidesz a rabszolgatörvényt, felsorakoztak Orbán testőrei
Az ellenzék törvénytelenséget kiállt. A parlament elnöki pulpitusát továbbra is ellenőrzés alatt tartja az ellenzék, bár a fideszesek megpróbálják megtartani az ülést. Latorcai János levezető ülnek a helyén ülve, mikrofonva beszélve próbálja levezetni az ülést. A ellenzéki képviselők törvénytelenséget kiáltanak. Az ülésteremben megjelentek Orbán testőrei is.
A szavazás után az ellenzékiek elénekelték a Himnuszt, majd tüntetőleg kivonultak a teremből. Estére pedig tüntetést szerveznek a Kossuth térre.
A Momentum is tüntetést jelentett be, ők délután négykor mennek a Kossuth térre, hogy elfoglalják azt:
Foglaljuk el a Kossuth teret!
null