Szabó Tímea megmutatta a gödöllői raktárat, ahol 12 ezer lélegeztetőgép áll bontatlanul

  • narancs.hu
  • 2023. október 30.

Belpol

A tárolás havonta bruttó 82,5 millió forintba kerül.

Szabó Tímea, a Párbeszéd – ZÖLDEK frakcióvezetője Facebook-oldalán számolt be arról, hogy bejutott a gödöllői lélegeztetőgép-raktárba, ahol 12 ezer lélegeztető áll bontatlanul.

„Szijjártó Péter a Covid alatt egy totál korrupt beszerzésen keresztül elherdált több mint 300 milliárd forintot az adófizetők pénzéből” – fogalmazott bejegyzésében a politikus, hozzátéve, hogy

a lélegeztetőknek gödöllői tárolása, azaz csak a raktárbérlés havonta bruttó 82,5 millió forintba kerül. 

A Párbeszéd képviselője arról is írt, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) tájékoztatása szerint Gödöllőn pontosan 7414 darab invazív és 4731 daran nem invazív (horkolásproblémákat segítő) lélegeztető porosodik, amelyeket valószínűleg már soha nem fognak tudni használni. Eladni ugyanis nem tudják azokat, ennyi gépre pedig nincs szükségük a kórházaknak, ráadásul személyzet sincs, amely ennyi gépet kezelni tudna.

Itt vagyunk Gödöllőn, a lélegeztetőgép-raktárban, ahol jelenleg 12 ezer(!) lélegeztető áll bontatlanul azért, mert...

Posted by Szabó Tímea on Monday, October 30, 2023

A raktárba most először jutottak be ellenzéki politikusok, Szabó Tímeát Varga Zoltán, a DK országgyűlési képviselőjével, az Országgyűlés népjóléti bizottságának elnöke, valamint más DK-s politikusokkal is elkísérték a parlamenti szakbizottság küldöttségeként. Az ellenzéki politikusok közös sajtótájékoztatót is tartottak a helyszínen.

A látogatással kapcsolatban kiadott közleményében a DK azt írta, „az Orbán-kormány kétszer is meglopta a magyarokat a kínai lélegeztetőgépekkel: először akkor, amikor túlárazva megvették a gépeket, majd másodszor, amikor feleslegesen kellett fizetniük a tárolásért.”

(Címlapképünk forrása: Facebook/Szabó Tímea)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.