Szegeddel épp nem tárgyal a Magyar Posta

  • narancs.hu
  • 2022. december 28.

Belpol

A város önkormányzata várta, az állami vállalat ajánlatot tesz, mennyiért nyitná újra bezárt hivatalait.

A Magyar Posta ma megjelent közleménye nyomán a szegedi önkormányzat hírportálja, a szeged.hu azt közölte, a dél-alföldi nagyvárossal ugyan nem folytatott „intenzív és konstruktív” tárgyalásokat a városban bezárt „postahelyekről”, így a Szegeden – ahol a vidéki városok közül a legtöbb, tizenkét hivatalt zárt be –, egyelőre biztosan egy postahely sem nyílik újra.

Szeged önkormányzatának vezetése nem kormánypárti, így a kormányhoz közel álló média folyamatosan noszogatta Botka László polgármestert, keresse a Magyar Postát, mert más, szemfülesebb önkormányzatok már ezt megtették

A városi önkormányzat a narancs.hu-nak korábban arról számolt be, hogy utoljára 2020 májusában tárgyaltak. Akkor a zrt. kereste az önkormányzatot, azzal, hogy júliusban be akarja zárni a Klebelsberg-telepi postahivatalt. Akkor az önkormányzat 10 millió forinttal hozzájárult ahhoz, hogy új ingatlanban nyíljon meg a postahivatal a városrészben. 

A mostani bezárásokról a szegedi önkormányzati vezetés is a sajtóból értesült először – a bezárásra ítélt hivatalok között volt a Klebelsberg-telepi is –, illetve a hírek után két-három nappal, november elején közölte a zrt. a várossal, hogy november 12-én mi fog történni. Azután a várost nem kereste a zrt.. Bár ezt a város válasza nem tartalmazta, az mégis kiderül: a 2020-ban történtek fényében az önkormányzat úgy gondolja, az állami vállalatnak kellene megtennie ez ügyben az első lépést.

A szeged.hu korábban hét kérdést küldött a Magyar Posta sajtóosztályához. Többek között arra volt kíváncsi, tárgyalt-e a várossal az állami vállalat, min múlik, hogy Szegeden újranyissanak bezárt hivatalokat, és a vidéki városok közül miért Szegeden zárták be a legtöbb postahelyet. A zrt. küldött válaszlevelet, de egy kérdésre sem válaszolt, csupán türelmet kért, és azt ígérte, a tárgyalások eredményéről tájékoztatni fogja a közvéleményt.

Ám mint a szeged.hu cikkéből kiderül, ez Szeged szempontjából egyelőre irreleváns ígéret, mert mint Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester közölte, a várost továbbra sem kereste a Magyar Posta. 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.