Szexista megjegyzés hallatszott a külügy videójában

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 20.

Belpol

A suttogó a minisztérium szerint „sajtómunkás” volt.

Augusztus 20-ától, vasárnaptól közvetlen légi járat köti össze Magyarországot Üzbegisztánnal. Ezt szombaton jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Laziz Kudratov üzbég ipari és kereskedelmi miniszter. Szeptembertől hetente két, januártól három, 2025-től pedig négy járat közlekedik majd Budapest és Taskent között.

A találkozóról élő videóban számolt be a Külgazdasági és Külügyminisztérium a Facebookon. 

A Telex észrevette, hogy a videón

a 28. másodpercnél jól hallható, amint egy férfi a minisztereket felkonferáló nőről ezt suttogja: „de megbasznám... Baszottul...”

A felvételt, amely megalázó helyzetbe hozza a külügyes munkatársat, a kommentek láttán, öt óra múlva megvágta a minisztérium. A portál nem tudta kideríteni, ki volt az a suttogó férfi, de feltételezi, hogy a kamerát kezelő minisztériumi sajtó közelében állhatott, vagy újságíró, vagy minisztériumi dolgozó.

A KKM-hez küldött kérdésre Paczolai Máté szóvivő azt írta, „az önök kollegái, a sajtótájékoztatóra meghívott sajtómunkások beszéltek egymás között bunkóságokat. Hogy ezt miért tették, őket kérdezzék.”

A hírportál nem volt ott a tájékoztatón. A trágár megjegyzésről szóló cikk megjelenéséig csak a Magyar Távirati Iroda és az M1 tévécsatorna közölt tudósítást a magyar–üzbég csúcsról.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A mesék előtt

  • - turcsányi -

Ha érte valaha is kultúrsokk Magyarországot, az 1975 februárjában esett, amikor a Filmmúzeum (ma Belvárosi Színház) – a megvásárlásához képest egy kerek esztendei erőgyűjtés után – bemutatta Pier Paolo Pasolini Dekameron című filmjét.

Tarkóig elmerülni

Reagan a gonosz birodalmának nevezi a Szovjetuniót; megindul az űrfegyverkezési program; az Egyesült Államok lerohanja Grenadát; megjelenik a Microsoft Word; a MASH fináléja máig megdönthetetlen nézettségi rekordot hoz a tévében; kijön a Thriller legendás videóklipje Michael Jacksontól; az Oscart pedig a Gandhi nyeri.

Mivel, uram, s ki nélkül?

Nagy vitát kavart, hogy miért nincs opera-előadás immár két éve a szegedi Dóm téren. A vezetés gazdasági szempontokkal érvelt: nincs rá támogatás, illetve a műfaj már nem tölti meg két-három estére a 4 ezres nézőteret. Talán erre is lett egyfajta válasz, hogy ismét az István… került színpadra, Novák Péter rendezésében, aki inkább egyfajta misztériumkoncertként tálalja a történetet, a nyitányt az 1983-as ősbemutató fényképeivel illusztrálva.

A láthatatlanok

„Van nevem, de nehezen kimondható. Ezért a magyar nevem Ildi.” „Amikor eljöttem, a feleségem terhes volt. Hat éve vagyok itt. Még soha nem találkoztam a gyerekemmel, csak okostelefonon keresztül.” „Lehet, hogy soha nem megyek haza.

Boldogtalanság, gyere haza

Ahogy egy kritikusa is megjegyezte, „van, akinek ez idegesítő”. Igen, lehet zavaró az író „kalandozó” beszédmódja, ahogy belekezd egy mondatba, majd abban egy újabbat generál, csak mert más téma jutott eszébe; vagy ahogy letér a megkezdett csapásról, hogy aztán oldalakkal később térjen vissza hozzá.

Russzkij karablj, igyi na huj!

A társadalom totális kontrolljára törekvő NER (azaz Orbán Viktor) az ún. Szuverenitásvédelmi Hatóság (SZH) létrehozásával a kormánytól független sajtót és civil szerveződéseket akarja szoros megfigyelés alá helyezni.