„A BDPST ingatlanüzletága a luxuskategóriára koncentrál. Megértem azokat is, akiknek ez a jelző pejoratív, de a mi épületeink nem érdemelhetnek mást. Történetük akár építészeti, akár kultúr- vagy várostörténeti értelemben kiemelkedő, olyan megbecsültséget vindikálnak maguknak, amellyel nyilván lehetne szembemenni, de akkor testületileg nem lennénk méltóak ezekhez a fejlesztésekhez” – nyilatkozta Tiborcz István, a BDPST Group tulajdonosa az octogon.hu építészeti szaklapnak.
A miniszterelnök veje úgy véli, új épületet bármikor lehet építeni, az csak pénz kérdése. Azonban „a falakon túl a történet hordozza az értéket”. „Rengeteg emlékezetes történet van, talán az Adria-palotához kötődőek a legizgalmasabbak, nyilvánvalóan a tengerhajózás gazdaságtörténeti jelentősége miatt is. Például ott történt az ország legnagyobb szabású bankrablása” – fogalmazott Tiborcz.
A cégtulajdonos arra is reagált, hogy a XIX. század vége és a XXI. század eleje között párhuzamosság mutatkozik meg. „Persze, akkor is megvoltak a politikai csatározások, ami a város fejlődésére is nagy mértékben kihatott. Egyébiránt ha már itt tartunk, Budapest által egy olyan érték van a birtokunkban, amit, nekem néha úgy tűnik, nem akarunk észrevenni és nem tudjuk igazán értékelni. Ha ezt az egyszerűség kedvéért lefordítom a számok nyelvére, kiderül, hogy Budapesten az ötcsillagos szállodák átlagárai még Pozsony és Prága hasonló szintű szolgáltatásaitól is messze vannak, nemhogy a bécsiekétől. Hogyan lehetséges, hogy Budapest ennyire alulértékelt? (...)
Budapest ne az olcsó turisztikai vonzerő szinonimája legyen, mert ez a város sokkal többre hivatott ennél”
– fogalmazott Tiborcz István, aki társadalmi felelősségvállalásként értelmezi a befektetései jó részét is, hiszen „az ingatlanfejlesztési piaci tevékenységünk egyfelől nyilván üzleti döntéseken alapul, másfelől azonban társadalmi szintű értékmentés”.
Közben a Válasz Online hétfői összesítése szerint 30 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatás, 133 milliárdos kormányzati „ajándékbefektetés”, 29 milliárd forintnyi MFB-kölcsön, valamint 151 milliárd forintnyi „baráti hitel” érkezett az Orbán Ráhel és Tiborcz István házaspárhoz, valamint társaikhoz, akik így kerültek a szállodai, irodaházas szektor élére. A lap összeállítása szerint 36 olyan beruházás van jelenleg, amely bizonyítottan a Tiborcz köthető üzleti körhöz tartozik vagy a kezelésében áll.