Ungár Péter: az LMP minden parlamenti eszközt fel fog használni az erdőirtás megakadályozására

  • narancs.hu
  • 2022. augusztus 9.

Belpol

Magabiztos kijelentése szerint a párt felkészült arra, hogy megakadályozzák az erdőirtást.

Az Agrárminisztérium előtt tartott sajtótájékoztatót Ungár Péter, az LMP-s országgyűlési képviselője kedd délelőtt, hogy tiltakozzon a kormány rendelete ellen, amely megengedi a védett területeken a fakitermelést. Az eseményre magával vitt demonstratíve egy tuskót is, amelybe hogy világos legyen az üzenet, egy narancssárga, Fidesz feliratú fejsze volt beleállítva.

A Vigadó előtt egy építkezés hangzavarában tartott sajtótájékoztatón elhangzott a politikustól, hogy minden parlamenti eszközt fel fog használni a párt ahhoz, hogy megakadályozza az erdőirtásokat.

Mindemellett pénteken fél 6-kor tüntetni fognak a Kossuth téren. Ungár azt kérte, menjenek el minél többen tiltakozni.

Ungár közlése szerint az LMP felkészült arra, hogy megakadályozzák az erdőirtást.

Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke hétfőn azt közölte, hogy az Alkotmánybíróságon támadják meg a fakitermelésre vonatkozó kormányrendeletet. Schmuck azt mondta, a napokban megjelent kormányrendelet felold mindenfajta korlátozást, így gyakorlatilag még a természetvédelmi területeket is tarra lehet vágni, mert megváltoztatja a fakitermelés szabályait azért, hogy télire legyen elég tűzifa.

(Facebook/Ungár Péter)

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.