Van egy jó hírünk azoknak, akiknek már hiányoztak a kormányellenes tüntetések

  • narancs.hu
  • 2017. június 17.

Belpol

Jordán Adéllal indul a vasárnapi demonstráció, amelyen a szervezők a tüntetők bevonásával akciócsoportokat hoznak létre.

„Léptéket váltanak a tüntetések. A rendszerrel szembeni elégedetlenség tiltakozó energiáit építő erővé formáljuk át” – hirdetik a vasárnapi tüntetés szervezői az esemény Facebook-oldalán, ahol eddig 3400-an jeleztek vissza. A Március 15. térre tervezett megmozdulást az eddigi nagyobb tüntetésekért felelős csoportok szervezik. Mint írják: „Megteremtjük a hiteles alternatív nyilvánosságot. Újjászervezzük az érdekérvényesítés jelenlegi formáit. A kiszolgáltatottság ellen küzdőket összekötjük, hogy hatékonyabban dolgozhassanak a társadalmi egyenlőségért.”

A 17 óra 30 perckor kezdődő tüntetésen fellép Jordán Adél és a Puszi együttes, majd beszédet mond Horgas Péter, Vágó Gábor, Varga Andrea és Tarnay Kristóf Ábel. Ami igazán különleges a korábbi megmozdulásokhoz képest, az a szónoklatok utáni fórumozás lesz, ahol akciócsoportokat alakítanak ki, és a tüntetők is hozzászólhatnak a témákhoz. Beszélgetnek majd a választási rendszerről, az új nyilvánosság kialakításáról, a valódi érdekképviselet formáiról és arról, hogy miként lehetne megfékezni a kiszolgáltatottak ellen irányuló politikát.

Itt van a tettek ideje!

Léptéket váltanak a tüntetések. A rendszerrel szembeni elégedetlenség tiltakozó energiáit építő erővé formáljuk át. Ha úgy érzed, hogy nem voltak…

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.