Varga Mihály: A földadó eltörléséről tárgyalt a Gazdasági Kabinet

  • narancs.hu
  • 2023. május 8.

Belpol

A betiltással a nagybirtokosok járhatnak jól.

"A kormány a magyar gazdák mellett áll, a helyi földadó káros a magyar gazdaságra, ellenezzük bevezetésének minden formáját" – írta Facebook oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter.

A hvg.hu írta meg korábban, hogy baloldali ármányként tálalja a kormány a földadó létét, miközben több mint 90 település, köztük fideszes vezetésűek is megadóztatják a földtulajdonosokat. A betiltással a nagybirtokosok járhatnak jól.

A témát azt követően kapta fel a kormány, hogy

a Márki-Zay Péter vezette hódmezővásárhelyi önkormányzat 2023. január 1-jével települési adót vezetett be, amelyet a 4 hektár fölötti szántó-, kert-, gyümölcsös- és szőlőterületek tulajdonosainak kell fizetniük, típustól függően hektáronként 6–10 ezer forintot.

A város korábbi polgármestere, Lázár János jelenlegi építési miniszter egyenesen kuláküldözésnek nevezte a földadót. Sőt, kifejezetten a saját személye elleni támadásnak tekintette, hiszen kiterjedt birtokai vannak a térségben.

A hvg.hu készített egy térképet, amelyen jó látszik, egyetlen ellenzéki vezetésű településen vezették be eddig a földadót, ez az említett Hódmezővásárhely, míg 17 fideszes és több mint 70 független irányítású település is hasonlóan járt el.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.