Visszalép Lukácsi Katalin Szolnokon, egy ellenzéki jelölt indul a Fidesz ellen

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 22.

Belpol

Újabb megállapodás.

Lukácsi Katalin visszalépett Szolnokon, ennek következtében a szocialista Radócz Zoltán lesz a közös jelölt a városban – értesült az atv.hu.

Az atv.hu azt írja, hogy Radócz mögött kilenc szervezet áll összesen. Hatan közülük jelölőszervezetként, ők lesznek tehát sorban azok, akik a választói lapon is megjelennek: Momentum Mozgalom, DK, LMP, Jobbik, MSZP és a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM). „Támogató szervezetként pedig a Szolidaritási Mozgalom, a Szolnok Város Fejlődésért egyesület és a Párbeszéd is jelen lesz, előbbi kettő ráadásul képviselőjelöltet is ad az a megállapodás értelmében.”

Lukácsi Katalin

Lukácsi Katalin

Fotó: MTI

A portál emlékeztet, hogy Szolnokon sem tűnt úgy, hogy létrejöhet az egység. „Július közepén még közös sajtótájékoztatót tartott Szolnokon a helyi MSZP, DK, Jobbik és LMP, ahol bejelentették, hogy szervezeteik megállapodást kötöttek a 2019-es önkormányzati választáson történő együttműködésről, ennek értelmében pedig az MSZP-s Radócz Zoltán indul a leköszönő Szalay Ferenc posztjáért.”

Ma már több visszalépés is történt az ellenzéki oldalon.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.