Volt MOB-elnököt igazolt a Tisza Párt

Belpol

Kulcsár Krisztián egykori párbajtőröző is felszólalt a Tisza Párt kongresszusán, aki 2017 és 2021 között a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke volt.

Nem túl energikus, de egyenes beszédet intézett a Tisza Párt szimpatizánsaihoz a kongresszuson Kulcsár Krisztián, aki 2017-től öt éven át a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke volt. (2021 decemberében a MOB közgyűlése megvonta tőle a bizalmat, akkor a pekingi játékokra már el sem utazott. Maga kezdeményezett bizalmi szavazást, amit elbukott; akkor úgy nyilatkozott, túl gyorsan kezdeményezett jelentős reformokat a szervezetben.)

Magyar Péter korábban azt ígérte, hogy a Tisza első kongresszusán komoly szakemberek, szakpolitikusok is bemutatkoznak. Kulcsár az egyikük.

Kulcsár Krisztián rögtön sokkoló statisztikákkal kezdett. Magyarország rendkívül sok pénzt juttat a versenysportnak:

„Milyen hatással van a sport megítélésére az, hogy a támogatások folyósítása átláthatatlan, és a versenysportra rávetül a tisztességtelenség árnyéka?”

- kérdezte, majd elsorolta: Magyarország hátulról a negyedik a legalacsonyabb várható élettartam, itt több az elhízott ember, a fiataloknak pedig 15%-a túlsúlyos vagy elhízott. 74 százalékunk nem sportol, egészségtelen életmódot folytat. Felhívta a figyelmet a testnevelés és a gyerekek sportolásának valódi támogatására.

„A politika rátelepett a sportra”

– mondta Kulcsár, aki problémának tartja, hogy politikusok foglalták el a sportegyesületek vezető pozícióit: „Szerencsésebb társadalmakban” ez a civilek területe. Nem fenntarthatóak a hazai stadionok, amikből túl sok épült az elmúlt 15 évben. Felidézett egy esetet, hogy egy nemzetközi tisztviselő, aki meglátogatott egy „nem éppen puritán módon” megépített stadiont, és megkérdezte: „Hogy fogjátok ezt fenntartani, ha egyszer Orbán Viktor már nem lesz?”

A magyar sportra általános forrásgazdagság jellemző („bárcsak az egészségügyről is elmondhatnánk ezt!”), de hiányzik a transzparencia, az elosztás egyenlőtlen és következetlen. Ráadásul nem ösztönöz teljesítményre, papírmunka csak azért készül, hogy megfeleljenek a jogszabályoknak. „A korrupció megingatta a társdalom bizalmát a sportban” – mondta Kulcsár. „Magyarországon nem szeretjük a versenyt, mert abban más is nyerhet” – tette hozzá, és általános párhuzamot vont: a kapufára, a széljárásra, a bíróra kenjük a kudarcainkat, de „változatlan mederben guurlnak tovább a forintok”.

Hangsúlyozta, hogy a vizes vb alatt csökkent a vendégéjszakák száma, a nyilvános statisztikák szerint nem érte meg ez „a világviszonylatban is bődületes szervezési költségekkel” megvalósuló nagy sportesemény megrendezése.

Kulcsár Krisztián azonban régóta támogatja egy budapesti olimpia ötletét. „Az én világomban egy olimpia egyet jelent egy országjobbító programmal” – és hangsúlyozta, hogy a sportrendezvényhez hozzátartozik, hogy a kötött pálya elérjen a reptérig, megérkezzen a mentőautó, legyen MRI és CT a kórházakban, működjön a közlekedés és oktatás. „Én továbbra is szeretnék olyan országban élni, amely képes egy nyári olimpia megrendezésére. Ha odaérünk, azt jelenti, hogy javuló pályán vagyunk.”

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Lehetett volna "Kedves s*ggfej" is

  • Pálos György

Virginie Despentes francia írónő indulásakor komoly indulatokat gerjesztett Franciaországban és külföldön is. Ahhoz képest a Kedves idióta szinte szelíd, a kiegyezés útjait kereső regény.