18 év után ma szabadult a móri bankrablásért tévesen elítélt Kaiser Ede

  • 2020. június 1.

Bűn

Büntetését végül sorozatos fegyveres rablásért kapta.

Ma reggel, 9 óra után pár perccel távozott a börtönből Kaiser Ede, mivel véget ért 18 évnyi büntetése. "A férfin fekete póló és farmernadrág volt, mindössze egy fekete táska volt nála. Az ügyvédje ment elé, és ő is vitte el a Kozma utcai börtön elől egy fehér BMW terepjáróval" – számol be az Origo.

"Kicsivel több volt, mint ami jól esett" – mondta szabadulása után Kaiser a Blikk beszámolója szerint.

Kaiser Edét először jogerősen életfogytiglani fegyházra ítélték a móri bankrablás és az ott elkövetett brutális gyilkosságok miatt, majd felmentették, büntetését végül sorozatos fegyveres rablásért kapta.

A 2002. május 9-i móri bankrablás megrázta az országot: a nyolc ember életét kioltó, idehaza minden idők legkegyetlenebb gyilkosságának számító bűncselekmény általános megdöbbenést keltett. Hajdú Lászlót és Kaiser Edét 2002 júliusában vették őrizetbe, a nyomozás végére 2004-ben a rendőrség arra jutott, hogy Kaiser egy, Hajdú pedig hét embert ölt meg. Mindketten tagadták, hogy közük lenne a móri rabláshoz,  majd miután 2007-ben egy civil az erdőben véletlenül megtalálta a fegyvereket, előkerültek a valódi tettesek is, Nagy László és Weiszdorn Róbert. Előbbi öngyilkos lett a börtönben, utóbbit 2010-ben 40 év minimálisan letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.