A zeneiparban is elkezdtek beszélni a szexuális erőszak áldozatai

  • narancs.hu
  • 2017. október 25.

Bűn

A Crystal Castles énekese egy évtizedig tartó bántalmazással vádolta meg volt zenésztársát.

Alice Glass (Margaret Osborne), a Crystal Castles zenekar énekese a Weinstein-ügy és a #metoo kampány hatására egészen elképesztő történetet tett közzé a honlapján. Glass 2015-ben lépett ki a kéttagú zenekarból, miután szerzőtársa, Ethan Kath (Claudio Palmieri) több mint egy évtizedig erőszakoskodott vele.

Glass bejegyzése szerint a nála 10 évvel idősebb és akkor már helyben ismert zenész, Palmieri először 15 éves korában (2004-ben) itatta le és használta ki, majd éveken keresztül tömte alkohollal és drogokkal az instabil fiatal lányt, többször meg is erőszakolta.

A bántalmazás azután sem maradt abba, hogy zenekart alapítottak és befutottak. Palmieri rendszeresen azzal zsarolta Glasst, hogy ha nem fekszik le vele, keres másik énekest. Állítólag számtalanszor meg is verte, és kis túlzással rabszolgaként tartotta: időnként bezárta, átolvasta az e-mailjeit, ellenőrizte a kapcsolatait, nem engedte egyedül nyilatkozni.

Glass szerint az érzelmi hatalmaskodás része volt, hogy a zenekar talán legismertebb számának Palmieri az „Alice Practice” címet adta, és azt terjesztette, hogy az énekfutam gyakorlatilag véletlenül született hozzá.

Alice Glass 2015-ös távozása után egyébként a Crystal Castles-nek új énekesnője lett Edith Frances személyében. Palmieri a Pitchforknak küldött közleményében merő kitalációnak nevezte Glass sztoriját, és jogi lépéseket helyezett kilátásba.

Közben a 444 arról ír, Marylin Manson kirúgta basszusgitárosát, Twiggy Ramirezt, akit egy másik énekesnő, Jessicka Addams nemi erőszakkal vádolt meg.

(Borítókép: Alice Glass a Balaton Sound fesztiválon 2013-ban, MTI: Mohai Balázs)

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

Presztízskérdés

A magyar kormányzat hosszú ideje azt kommunikálja, hogy csökkent a szegénység Magyarországon, az MCC-s Sebestyén Géza pedig odáig jutott, hogy idén februárban bejelentette a szegénység eltűnését is. A kormány helyzetértékelése eddig is vitatható volt, és a KSH szegénységi adatai körül felfedezett furcsaságok tovább bonyolítják ezt az így is zavaros ügyet.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.