A kormánypárt fő kultúrharcosa templomokat gyújtogató, sátánista zenekarokért rajong

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 27.

Fekete Lyuk

Közben pedig a „züllött életet népszerűsítő balliberális előadókat” támadja.

Szakács Árpád az elmúlt hónapokban olyan tempóban megy neki művészeknek, zenészeknek, celebeknek, mintha az ’50-es éveket írnánk. A hétvégén a popzenészeket találta meg, és nem meglepő módon leszűrte a tanulságot, hogy a könnyűzenében és a rádiókban is balliberális diktatúra van, függetlenül attól, hogy a legtöbb rádió már Andy Vajna filmügyi kormánybiztos kezében van.

A kultúrkampf következő fejezete a könnyűzenéről szól: balliberális ízlésdiktatúráról harsog a kormánylap

Megkapta a magáét Fluor Tomi, a Punnany Massif, a Halott Pénz, de a 30Y is. A Magyar Idők legfőbb kulturális tisztogatója, Szakács Árpád most épp a könnyűzenében (is) kialakult fertő, a balliberális ízlésdiktatúra ellen kelt ki. A Kinek a kulturális diktatúrája?

„A legprimitívebb és legobszcénabb szövegeket gyártó, a drogozást és a züllött életet népszerűsítő balliberális előadók ezalatt több tízezer alkalommal voltak hallhatók a rádióban, mindezért sokmilliós jogdíjat vesznek fel, hiszen mi is lehetne a feladata egy állami rádiónak, mint hogy csak ezeket támogassa” – vonta le a tanulságot Szakács, akinek máskor nincs gondja a „züllött életet népszerűsítő” előadókkal.

A megszűnt Heti Válasz főmunkatársa, Stumpf András szúrta ki, hogy a nemzeti, konzervatív, jobbos, kereszténydemokrata, illiberális stb. kultúrát védő Szakács zenei ízlése nem éppen NER-kompatibilis. „Pedig épp Szakács rajong keresztény templomok gyújtogatóiért, ő maga népszerűsít börtönbüntetésre ítélt sátánista gyilkosokat Facebook-oldalán. Szakács zenei kedvenceit bárki megismerheti, ehhez még ismerősének sem kell lenni” – írta a hetilap bezárása után munka nélkül maradt, írásait a közösségi oldalon publikáló újságíró. Szakács oldalán több sátánista banda is megtalálható.

Szakács Árpád Facebook-oldalának tanúsága szerint rajong az olyan együttesekért, mint a Burzum vagy az Emperor. Hogy mit érdemes tudni ezekről az együttesekről? A norvég Burzum zenészét, Varg Vikernest például gyilkosságért, illetve néhány fatemplom felgyújtásáért 21 éves börtönbüntetésre ítélték.

Szakács másik kedvenc zenekarából, az Emperorból pedig két tag is börtönbe került, rövid időre Samoth, aki aktívan részt vett templomgyújtogatásokban, és hosszú évekre Bård Faust, aki megölt egy homoszexuálist Lillehammerben.

Mint arról már beszámoltunk, Szakács korábban házmesterként is dolgozott, 2014 és 2016 között a Magyar Társasház Kft. ügyvezetője volt.

 

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”