Káslerék szerint nincs itt látnivaló, ők igenis kiállnak a nők jogaiért

  • narancs.hu
  • 2019. november 25.

Fekete Lyuk

Csak épp nem tesznek semmit.

A magyar kormány elutasítja a bántalmazás minden formáját és elkötelezett a nőkkel szembeni erőszak elleni küzdelemben – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hétfőn, a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napján az MTI-vel.

A közlemény szerint a 2013-ban életbe lépett új magyar Btk. Európa egyik legszigorúbb büntető törvénykönyve, amely kiemelten védi a nőket, és kiemelten bünteti a nők elleni erőszakos bűncselekményeket.

Bár a világnap alkalmából a magyar kormány arra hívja fel a figyelmet, hogy a kapcsolati erőszak visszaszorításában különösen fontos a probléma mielőbbi jelzése és a segítségkérés.

Arról még csak véletlenül sem szól a kormány kommünikéje, hogy az isztambuli egyezményt még csak véletlenül se fogják ratifikálni. Mert annak legalább hathatós eredménye lenne a probléma kezelésében.

De arról is nagy bőszen hallgat a kormány, hogy tök jó, hogy "elutasítja a bántalmazás minden formáját és elkötelezett a nőkkel szembeni erőszak elleni küzdelemben", de ettől még hetente legalább egy nő hal meg családon belüli erőszak miatt. Amit a család védelme érdekében nem is szabad még csak véletlenül sem ekképp emlegetni.

A Fidesz szerint semmi szükség az Isztambuli Egyezmény ratifikációjára, mert mindent megtesznek a nők, a gyerekek és a család védelméért

Akkor meg minek?!

Azt viszont nem volt rest ezúttal sem elhallgatni a kormány, hogy mindent megtesz azért, hogy megvédje Magyarországot és a magyar nőket a tömeges bevándorlástól, és az azzal együtt járó, nők elleni erőszakos bűncselekményektől, "amelyek száma a bevándorlóországokban radikálisan megnőtt".

Az Emmi közlése szerint a nők elleni erőszak leggyakoribb formája a kapcsolati erőszak, amelynek számos megnyilvánulási formája létezik a fizikai vagy szexuális bántalmazáson túl.

A minisztériumi közlés szerint kapcsolati erőszak elleni küzdelemhez több mint 3 milliárd forint uniós fejlesztési forrás mellett az Emmi is jelentősen hozzájárul, többek között azzal is, hogy az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) költségvetési támogatását 150 millió forinttal emeli, valamint folyamatosan bővíti az intézményrendszert is. A telefonszolgálat mellett húsz krízisközpont, nyolc titkos menedékház, huszonegy félutas kiléptető ház és hét kríziskezelő ambulancia áll rendelkezésére az érintetteknek.

Az OKIT segélyvonal száma, a 06-80-20-55-20-as telefonszám ingyenesen hívható a nap 24 órájában.

A NANE 06-80-505-101 számon elérhető, ingyenesen hívható segélyvonal a nők elleni erőszak áldozatainak és segítőiknek.

Figyelmébe ajánljuk