Gyurcsány Ferenc beállt a modern művészek sorába

  • narancs.hu
  • 2019. december 11.

Fekete Lyuk

Falra ragasztott egy narancsot, aminek a napjai meg vannak számlálva. Reméljük, nem ránk gondolt.

"A kultúra örök, a narancs napjai viszont meg vannak számlálva" - ezzel a rövid, ám velős mondattal osztott meg egy falra ragasztott narancsról készült képet Gyurcsány Ferenc az Instagram oldalán.

A kultúra örök, a narancs napjai viszont meg vannak számlálva:) #a_kultura_nemzeti_alap #gyurcsany #europaimagyarok

1,581 Likes, 22 Comments - Gyurcsány Ferenc (@ferenc.gyurcsany) on Instagram: "A kultúra örök, a narancs napjai viszont meg vannak számlálva:) #a_kultura_nemzeti_alap #gyurcsany..."

A volt miniszterelnök ezzel beállt a modern művészek sorába, néhány napja ugyanis mi is megírtuk, hogy egy falra ragasztott banánt állítottak ki egy galériában, amit aztán 120 000 dollárért, azaz közel 34 millió forintért vettek meg.

Gyurcsány ezt nem várta meg, inkább maga falta fel a gyümölcsöt.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.