Gyurcsány Ferenc szerint minden jobb volt Gyurcsány alatt

  • narancs.hu
  • 2024. szeptember 29.

Fekete Lyuk

Videón ünnepelte a DK elnöke, hogy épp húsz éve tette le a miniszterelnöki esküt.

„Ma húsz éve tettem le a miniszterelnöki esküt, 2004. szeptember 29-én. Az azóta eltelt húsz évben az Önök többsége úgy hallja a nevemet, hogy valójában már nem tudja, talán soha nem is tudta, de nem emlékszik arra, hogy mi is történt akkor, amikor én voltam a kormányfő” – nosztalgiázott kicsit Gyurcsány Ferenc Facebookon, azt az apróságot kihagyva, hogy tulajdonképpen azért került a miniszterelnöki székbe, mert – a tagság egyes részének narratívája szerint – saját akkori pártja, az MSZP egy részével együtt puccsolta meg a 2002-ben nyertes Medgyessy Pétert.

Gyurcsány Ferenc, úgy tűnik, elkezdte a saját miniszterelnökként töltött időszakának a rehabilitálását, ugyanis most hat percben magyarázta, hogy Gyurcsány alatt minden jobb volt. A fő érve az, hogy ők demokratikusan kormányozták a hazát, szemben a mostaniakkal, akik autokraitkus önkényre épülő rendszert építenek. „A családról beszélő jelenlegi kormány idején idén jó, ha 80 ezer baba születni fog. Tudják mennyi született a 2000-es évek végén, mikor én kormányoztam? Több mint 90 ezer!” – mondta el többek közt, és azt is, hogy a kormányzása alatt kevesebben vándoroltak ki külföldre.

„Bár tudom, hogy leginkább ezt a nevet, hogy Gyurcsány, manapság szitokszóként hallják. Mégis azt kell mondjam, hogy Gyurcsány alatt jobb volt. (...) Kormányfőként nem érdekelt, hogy ki kire szavazott, mert az országért voltam felelős, nem a saját szavazóimért” – vázolta fel a DK jelenlegi elnöke.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.