Bayer durván összeollózott képpel bizonygatta, hogy Juncker férfival csókolózik

  • B.P.M
  • 2019. június 3.

Fekete Lyuk

Van még lejjebb?

Tegnap este ment adásba a HírTV-n a Bayer show, amelynek központi témája az európai parlamenti választások következménye volt.

A műsorvezető emlékeztetett, hogy amikor megalapították a Fideszt, akkor készítettek egy plakátot, amin Erich Honecker és Leonyid Iljics Brezsnyev, illetve egy fiatal pár csókolózik. A képet le is vetítették a műsorban, majd jött egy olyan felvétel is, amin Jean-Claude Juncker, ez Európai Bizottság leköszönő elnöke és egy ismeretlen férfi csinál hasonlót.

„Gyerekek semmi nem történt. Harminc év alatt annyi történt, hogy gusztustalan, kretén vénemberek smárolnak egymással!” – mondta Bayer.

Ám ha megnézzük a képet, akkor látható, hogy vannak elmosódások (főleg Juncker kezénél), ezért éltünk a gyanúval, hogy a kép manipulált.

false

 

Fotó: HírTV/Youtube

 

Rákerestünk, az EB-bizottság elnöke valóban elég „közvetlen” az európai politikusokkal, de az eredeti képen Juncker egy másik férfinak ad csókot (mint a 444.hu cikkünk nyomán megjegyezte: az eredeti fotót az AFP munkatársa készítette és Juncker helyettesét, Frans Timmermanst csókolta homlokon még 2017-ben. Később egy olvasónk felismerni vélte a hamisított képen szereplő férfit: Bayerék Klaus Johannis román elnököt rakták oda.). De nem úgy, ahogy Bayer állítja. Nem azzal a férfival, nem szájon, ahogy a szovjet vezérek csinálták anno. Inkább arról van szó, hogy a politikustársait időnként ölelgető vagy éppen pofozgató Juncker ez alkalommal is elragadtatta magát.

false

 

Fotó: Internet

A teljes adást itt tekinthetik meg:

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.

Vörös posztó

Ismertem valakit, aki egy stroke-ból kigyógyulva különös mellékhatással élt tovább: azt mondta, amit gondolt. Jót, rosszat, mindenkinek bele a szemébe, rosszindulat, számítás és óvatoskodás nélkül. Nehéz volt vele találkozni, mindig ott volt a veszély, hogy mint egy kegyetlen tükörben, hirtelen meglátjuk valódi önmagunkat. De jó is volt vele találkozni, mert ha megdicsért valakit, az illető biztos lehetett benne, hogy úgy is gondolja.

Szeplőtelen fogantatás mai köntösben

Bullshit munkahelyen vesztegelsz, ahol ráadásul csip-csup kiszolgáló feladatokkal is téged ugráltatnak, csak azért, mert nő vagy? Kézenfekvő menekülési útvonalnak tűnik, hogy elmész „babázni”. Persze ha nincs férjed vagy barátod, a dolog kicsit bonyolultabb – de korántsem lehetetlen.

Realista karikatúrák

Tizenkilenc kortárs szerző írta meg, mit jelentett az elmúlt egy-két évtizedben Magyarországon felnőni. Változatos a névsor: van pályakezdő és többkötetes író, eddig elsősorban költőként vagy gyerek- és ifjúsági könyvek szerzőjeként ismert alkotó is.

Jövő idő

A politikai pártokat nem szokás szeretni Magyarországon, mi tagadás, a pártok adtak s adnak is okot erre jócskán.