Kossuth-díjat az Ismerős Arcoknak!

  • narancs.hu
  • 2020. július 26.

Fekete Lyuk

Avagy miért ne piszkáljuk még bottal sem a NER-slágert.

A DK istentelen kórházi állapotokat bemutató, illetve Orbán és Kásler ebbéli felelősségét firtató egy héttel ezelőtti slide-show jának, mint tudjuk, az a poénja, hogy a felvételeket az Ismerős Arcok Nélküledjére vágták rá, s még feliratozták is a dalból vett idézetekkel.

Ahogy azt sejteni lehetett, az Ismerős Arcok egyből ugrott, bár ahelyett, hogy ügyvédet fogadtak volna, rohantak árulkodni Hír TV-be: jaj, már megint meggyalázták az új himnuszt, ráadásul most nem az Index újságírója, aki nem állt föl anno a Puskás Ferenc stadion megnyitóján, hanem

maga a Sátán.

„A nemzet összetartozását szimbolizáló dalunkat, egy olyan ember pártja használja provokációra, aki mindent elkövet azért, hogy szétszakítsa a nemzetet” – siránkozott Nyerges Attila magyar dalnok a tévében.

Nem hinnénk, hogy a rajongótábort leszámítva bárki Kásler vagy Orbán ellen fordulna a DK-klip hatására, viszont Gyurcsányék kisfilmjükkel besétáltak a NER utcájába, elfogadták, hogy számukra is tényező, egyfajta vitaalap ez az olcsó és közhelyes, arcpirító zenei megoldásokban bővelkedő giccs. Önmagában a Nélküledről nincs mit beszélni.

Legfeljebb majd akkor (jövő tavasszal), amikor az Ismerős Arcok mint a 21. század Erkel Ferenc – Kölcsey Ferenc szerzőpárosa megkapja a Kossuth-díjat.

Figyelmébe ajánljuk

Elena Ferrante hatására sokkal bátrabbak lettek a női írók

  • Tönkő Vera

Elena Ferrantét gyakran kérdezik arról, kik gyakorolták rá a legnagyobb irodalmi hatást. Ilyenkor elmeséli, hogy 12–13 évesen meg volt róla győződve, hogy egy jó könyvnek csakis férfi lehet a főszereplője. És ez lehangolta. Idézzük fel Tönkő Vera cikkét a Ferrante-hatásról.