Lazuljon egy jó órát Orbán Viktor bölcseleteire

  • narancs.hu
  • 2020. április 22.

Fekete Lyuk

A szentendrei Fidelitas jóvoltából hiánypótló chillout mestermű született.

„Amikor még aktív futballista voltam, akkor emlékszem, hogy Lasztovicza Jenő volt a csapatkapitányunk – Isten nyugosztalja –, és az öltözőben beosztott bennünket, hogy »te itt támadsz, balról, középen«. Kérdeztük, »te Jenő, ki fog védekezni?«.

Azt mondta: »Hát az ellenfél!«”

Io fi orbanwave beats to chill/ save Hungary – Hop on a chill ride with Viktor Orban as he saves Hungary szöveggel tett közzé a szentendrei Fidelitas a YouTube-ra egy mixet, amiben laza zenére Magyarország miniszterelnökének aranyköpéseit vágták rá – szúrta ki a 444.hu. Főleg az első 20 percben hallható szöveg, de a későbbiekben is felcsendül a kormányfő.

Orbántól egyebek mellett az alábbi idézetek hallhatók,

  • „Reméld a legjobbat, és készülj a legrosszabbra.”
  • „Brüsszelben ülnek ma egy buborékba, és osztják az észt.”
  • „A puding próbája az evés, a majomnak bele kell ugrania a vízbe”.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.