„Nem gondoltuk volna 15 évvel ezelőtt, hogy kétségbe vonják azt, hogy valaki fiúnak vagy lánynak születik” - mondta a házelnök Bayernél

  • B.P.M
  • 2019. május 20.

Fekete Lyuk

Kövér László vonatán nincsen fék!

Lassan egy hete határozzák meg a közbeszédet Kövér László gondolatkísérletei: először az „agymosás” eredményének tudta be, hogy az embereket jobban zavarja a klímaváltozás, mint a migráció, majd egyenlőségjelet tett a gyerekeket örökbefogadó melegek és a gyerekzaklatók közé. És a házelnök továbbra sem húzta be a féket.

Tegnap este ment le a Bayer show a HírTV-n, ahol elsősorban az európai parlamenti választásokról volt szó. A műsorvezető megkérdezte Kövértől, hogy valójában nem az abnormalitás (értsd: liberális, szocialista, zöld nézetek) és a normalitás (értsd: keresztény, konzervatív, jobboldali nézetek) küzd-e egymással.

„A világon ez több ezer éve így van, nem látok semmi újat, semmilyen morális vagy szellemi fejlődést az emberiség történetében. Vannak persze jobb korszakok, meg rosszabb korszakok, de az alapvető emberi dilemmák, a jó és a rossz közötti választásnak a lehetősége, illetve kényszere, illetve a néha ebben történő eltévedés egy örök probléma” – mondta Kövér.

Hozzátette, nem gondolták volna 15 évvel ezelőtt sem, hogy azt is kétségbe vonják, hogy valaki fiúnak születik vagy lánynak. „Van egy mondás magyarban [...] : »azt sem tudtam, hogy fiú vagyok-e vagy lány?« – mondja az ember abban a helyzetben, amikor annyira eltanácstalanodik, annyira meglepődik, annyira nehéz helyzetbe kerül, amikor nem tudja, hogy hirtelen hogyan reagáljon, hogy még azt is elfelejti, hogy minek született. Nálunk ez egy szélsőségeket kifejező szólás, ma Európában ez a trend, hogy ha nem tudja szegény, akkor eldönti” – fogalmazott.

 

Kövér László egyébként kitért arra is, hogy milyen problémákkal – tengerek elszennyeződése, klímaváltozás – kell a világnak megküzdenie, ami azért érdekes, mert - ahogyan azt fentebb írtuk -korábban azt mondta, a média „agymosása” miatt érdekli jobban nyugaton az embereket a környezetvédelem, mint a migráció.

Hamarosan beköszön a klímakatasztrófa, de addig is itt van nekünk Kövér László

Nagy bajban lennénk, ha a szén-dioxid kibocsátás növekedése és az Országgyűlés elnökének együgyű nyilatkozatai között lenne összefüggés. Nem olyan jó az, ha valaki egy Magyarországról megfogalmazott baljós gondolatsort azzal zár, hogy „ezért tart itt ez az ország."

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.

A hegyi ember

Amikor 2018 februárjában Márki-Zay Péter az addig bevehetetlennek hitt Hódmezővásárhelyen, az akkoriban igen befolyásos Lázár János városában az időközi polgármester-választáson magabiztosan legyőzte fideszes ellenfelét, reálisnak tűnt, hogy mindez megismételhető „nagyban” is a tavaszi országgyűlési választásokon.

„Pályáznék, csak nem tudom, kivel”

Miért meghatározó egy társadalom számára a migrációról szóló vita? Hogyan változott a meg Berlin multikulturális közege? Saját történetei megírásáról és megrendezéseiről beszélgettünk, budapesti, román és berlini színházi előadásokról, de filmtervei is szóba kerültek. Kivel lehet itt azokra pályázni?

Pusztítás földön, vízen, levegőben

A magyarországi üvegházhatású gázkibocsátás csaknem háromszorosa került a levegőbe az ukrajnai háború első másfél évében. Óriási mértékű a vízszennyeződés, állatfajok kerültek a kipusztulás szélére. Oroszország akár fél évszázadra való természeti kárt okozott 2023 közepéig-végéig.