Szijjártó „nem szólunk bele más országok ügyeibe” Péter magyar külügyminiszter fontosnak tartotta a maga módján kommentálni a grúz (georgiai) választásokat, miután azt az oroszbarát kormánypárt (Georgiai Álom) megnyerte, de az ellenzék és több megfigyelő is súlyos szabálytalanságokról beszélt, az ellenzék és a köztársasági elnök köztben azt is kijelentette, hogy nem fogadják el az eredményt. Szijjártó nem emlegetett semmiféle csalási potenciált – ahogy nem emlegetett soha Belaruszban vagy Oroszországban sem – hanem inkább brüsszelezett és liberálisozott egyet Facebookon.
„Nincs új a Nap alatt: Georgiában szombaton nem azok nyerték a választást, akiket erre Brüsszel és a liberális mainstream kijelölt, hanem a szuverenitás-, béke- és családpárti kormányzópárt, mely nyíltan a nemzeti érdeket helyezi előtérbe. Mivel tehát a liberálisok csúnyán elhasaltak, meg is indult a támadás: a választás nem volt tisztességes, Georgiában nincs demokrácia stb., stb… A legszánalmasabb, hogy az egyik fő kritikus az a litván külügyminiszter, akinek pártját a tegnapi választáson ültették kispadra a litván választópolgárok. Mi gratulálunk a Georgian Dream pártnak a georgiai emberek bizalmának elnyeréséért, illetve megőrzéséért, készen állunk a kölcsönös tiszteletre alapuló együttműködés fejlesztésére és az európai integrációs folyamat támogatására” – írta.
A kormánypárt újraválasztásra esetére azt is megígérte, betiltja a nyugatbarát ellenzéki pártokat arra hivatkozva, hogy tulajdonképpen ők provokálták ki az ország 2008-as orosz lerohanását, értelemszerűen erre az ígéretre sem tért ki Szijjártó.
Orbán Viktor tulajdonképpen a nulladik percben gratulált szövetségeseinek, és már be is jelentette, hogy hamarosan Georgiába utazik egyeztetni.
Grúzia miniszterelnöke, Irakli Kobakhidze üdvözölte az „elsöprő választási eredményt”, és visszautasította a szavazathamisításra és erőszakra vonatkozó vádakat. „Szabálytalanságok mindenhol előfordulnak, minden országban” – mondta a portálnak adott interjújában. Grúzia nyugatbarát elnöke, Szalome Zorubasvili elítélte a szavazás „totális meghamisítását. Az Oroszországgal szomszédos dél-kaukázusi állam választási megfigyelői arra panaszkodtak, hogy a választás egyenlőtlen előnyhöz juttatta az oroszbarát pártot, ami arra utalhat, hogy a szavazatsértések száma befolyásolhatta az eredményt.