Trump felvetette, hogy kézfertőtlenítőt fecskendezzenek az emberekbe

  • narancs.hu
  • 2020. április 24.

Fekete Lyuk

A másik nagy ötlete, hogy ultraibolya-fénnyel sugározzák az embereket a koronavírus ellen.

Donald Trump újabb elképesztő ötletekkel állt elő a koronavírus kezelésére csütörtöki sajtótájékoztatóján, ha nem halljuk a saját fülünkkel, azt hisszük, álhírről van szó, de nem:

az Egyesült Államok elnöke tényleg azt javasolta, hogy fertőtlenítőt fecskendezzenek az emberekbe!

A BBC beszámolója szerint az elnöknek onnan jött az ötlet, hogy a sajtótájékoztatóján egy tisztviselő előtte arról beszélt, hogy a napsütés (konkrétan az ultraibolya-fény), és a fertőtlenítő megöli a vírusokat, és hogy úgy tűnik, a napsütésnek kitett koronavírus gyorsabban legyengül.

Az is szóba került, hogy a hypo 5 percen belül megöli a vírusokat, az izopropil-alkohol (a kézfertőtlenítők alapanyaga) pedig ennél is gyorsabban végez velük.

Ezután jött Trump, ki először azt vetette fel, hogy a kutatók vizsgálják meg annak a lehetőségét, hogy ultraibolya-fénnyel, vagy valamilyen más erős fénnyel sugározzák az embereket, illetve "vigyék be a testbe a fényt, amit meg lehet tenni akár a bőrön keresztül, akár máshogy".

Trump ezután tért rá a fertőtlenítőkre: "Ahogy látom a kézfertőtlenítő egy percen belül kiüti. Egy percen belül. Van valamilyen mód arra, hogy olyasmit csináljunk, hogy befecskendezzük, akár mint egy nagytakarítás? Ezt érdekes lehet megvizsgálni" - fejtegette

A továbbiakban Trump utasította a jelen lévő orvost, hogy szóljon a kutatóknak, vizsgálják meg a fény vagy a hő lehetőségét a vírus kezelésében, mert bár ő nem orvos, de azért jó érzéke van az ilyesmihez. Rá is kérdezett, hogy az orvos hallott-e már ilyesmiről, aki közölte, hogy nem hallott még ilyen terápiáról, de ha valaki lázas, az jó, mert a szervezet válaszreakciója. Trump azért tovább erősködött, hogy vizsgálják meg a kérdést.

Az elnök javaslatai egyébként életveszélyesek lehetnek: bármilyen fertőtlenítő bejutása a szervezetbe veszélyes, és az UV-fény is károsítja a szöveteke.

Ne egyenek cukrot! Vegyenek Magyar Narancsot!

Mi minden van a friss számban? Zavar a kommunikációban, zavar a döntéshozatalban. Biztonságos-e megtartani május 4-ével kezdődően az érettségi vizsgákat?Kinek a felelőssége a diákok, a családtagjaik és a pedagógusok egészségének kockáztatása a járványhelyzetben?Teczár Szilárd okos cikkében megszólal Horn György, az AKG igazgatója és Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke is.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.