Film

A biztonság záloga

  • Szabó Ádám
  • 2012. június 10.

Film

Amikor Jason Statham mindig egykedvű arcán premier plánban legördül egy könnycsepp, azért megdobban az ember szíve. Persze ezúttal is ugyanazt a keményfiút hozza, mint máskor, viszont most egy remek helyzetet is kanyarítottak köré: exzsaru, elhasznált ketrecharcos, utóbbi minőségben betesz az oroszoknak, ezért feleségét megölik, ő pedig magára marad. Bárkihez fordul, kinyírják az illetőt - így kövezve ki az öngyilkosságához vezető útját.

Ezzel a sztorival lehet kezdeni valamit. Sőt, ezekben a jelenetekben Statham is játszik, nem is rosszul; kár, hogy A biztonság záloga nem erről szól. Egy ázsiai kislány ugyanis kihúzza hősünket az önmarcangolás mocsarából, és ez összekovácsolja őket - tudják, mint a borsót meg a héját. A kislány viszont szuperintelligens, olyan titkokat tud, amiket más senki, ezért üldözik a zsaruk, a kínaiak, az oroszok. Innen már semmi meglepő nem vár ránk, attól függetlenül, hogy az akciózás éppen itt indul be. Harrison Ford vagy Bruce Willis után most Statham menekül egy aprósággal az oldalán, és közben azt csinálja, mint ugyebár minden filmjében: lövöldözik, kioszt jó pár nyaklevest, majd odaköp egy-egy fickós beszólást. A film második felében már inkább egy bandaháborúról szól a fáma, korrupcióval, bosszúval, tört angolságú beszélgetésekkel. Látványosnak látványos mindez, ám ekkor már az ütem is megbicsaklik néha, mégis hazugság lenne azt állítani, hogy mindez nem szórakoztató; A biztonság záloga ugyanis remekül van összevágva, majdnem végig pörgős, és főszereplőjéhez méltóan elég tökös is.

Forgalmazza a Pro Video

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.