Újjászületett feleségek - Devious Maids

Film

Marc Cherry, a Született feleségek készítője úgy gondolta, jó ötlet, ha a Lila akác köz lakói latina bejárónők képében születnek újjá, és merülnek el ismét a titkok és hazugságok örvényében. A Devious Maids egy kicsit olyan, mintha a Született feleségek mellékszereplőinek harmatos spin-offja lenne (még a marketing és a cím is tudatosan annak rajongótáborát célozta meg). Itt is működik a titokdramaturgia, a dramedys hangvétel, jönnek az archetípusokat megtestesítő szereplők. Ugyanakkor Cherry mintha megirigyelte volna az angol sorozatok (például a Downton Abbey vagy az Upstairs, Downstairs) rafinált "urak és szolgák" tablóit is, ám az ő kreativitásából csak a felvizezett változatukra futja.

false

A sorozat néha sugallja, hogy a latin személyzet és amerikai alkalmazóik között valamiféle modern kori, csökevényes feudális viszony van, mégis a felvázolt úr-szolga kapcsolatok ugyanolyan felületesek maradnak, mint a figurák. Pedig a sorozat néha tesz is a posztkoloniális kritika felé tendáló tétova lépéseket, de ezek valahogy mindig a sztereotípiáknál kötnek ki. Cherry szeretné egyéniségként, alkalmazóik és a befogadó ország által kihasznált, de mégis tartással rendelkező nőkként ábrázolni a főhősöket, aztán végül addig jut, hogy minden latin-amerikai nő könnyűvérű és muzikális, vagy mélyen katolikus és jó anya. A sorozat minden irányból a dél-amerikai tematikának megfelelő utalásokkal bombázza nézőjét, melyek azonban kimerülnek a háttérben mindig idegesítően duruzsoló gitárzenében, illetve a hősnők időszakos és indokolatlan spanyol karattyolásában. Kár.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.