Az előző rész tartalmából: miközben 2013 telén ukránok tüntetnek a Maidanon, a nép egyszerű gyermekei kamerát – vagy telefont – ragadnak, és videóra veszik a később történelminek bizonyuló eseményeket az ukrán és az orosz fővárosban. Ezekből az esetleges felvételekből, illetve hírvideókból és profik által forgatott jelenetekből áll össze a film első része. A Verzión a rendhagyóbb második rész látható, amely az előbbivel párhuzamosan készült, hasonlóan izgalmas és zavaros körülmények között. Nem tudjuk ugyanis, kik készítették az egyes etűdöket: maguk a szereplők, az ismerőseik, esetleg számukra ismeretlen amatőr vagy diákfilmesek, vagy az egész projektet összefogó, a közösségi dokumentumfilmek szervezésében már szép sikereket felmutató profik, köztük a kamerát egyaránt jól forgató Pavel Kostomarov producer és Elena Khoreva rendező.
A szerkesztésért mindenesetre ők felelnek, és remek munkát végeztek: jó ritmusban követik egymást a mini portrék, amelyek ugyanabból a szakmából mutatnak be egy-egy embert Moszkvában és Kijevben. Két mentős, két tanár, két hivatásszerűen medvének öltöző köztéri szórakoztató… A Janukovics-párti sármos fiatal politikus és a csinos putyinista képviselőnő munkáját bemutató képsorok minden kockája aranyat ér, a többiek élete viszont már távolabb esik a politikai izgalmaktól. Egyes részek akár unalmasnak is tűnhetnek, de az egész felől ez is értelmet nyer: pont az adja ugyanis a film hitelét, hogy a hétköznapokat is evidensen közérdekűnek tételezi, vagyis az sem marad ki belőle, akivel a forgatás hetei alatt igazából nem történt semmi különös. A moszkvai pincér legizgalmasabb tette például annyi, hogy ellóg a munkából. A mosolygós, naiv kijevi pincérlány viszont egyszer csak szögre akasztja az egyenruháját, és leül egy közepesen szétvert zongorához a rohamrendőrök sorfala elé, hogy indulókat énekeljen a tüntetőknek.
Figyelmébe ajánljuk
Az Elemér, a Tamás meg az Ili néni – már a harmadik polgármester vezeti a somogyi falut a tavalyi választás óta
A június 9-i és az időközi szeptember 29-i polgármester-választás után február 23-án következik a harmadik a somogyi kisközségben. Ez országos rekord.
Enyhült a vád a kisfiút felrúgó karateedzővel szemben
- narancs.hu
Azt, hogy maradandó sérülést okozott volna, már nem látja bizonyítottnak az ügyészség.
Márciusi népszavazásról posztolt Magyar Péter
- narancs.hu
A Tisza Párt olyan akcióra készül, amelyben lehetőséget adnak „mindenkinek, hogy elmondhassa a véleményét”.
Díjat nyert a Berlinalén Balogh Mirjána animációja
- Narancs.hu/MTI
A Wish You Were Ear című rövidfilmnek ítélték a Kristály Medvét.
Előbb gondnokság alá próbálta helyeztetni ismerősét, majd rágalmazásért perelte be
Előbb egy minden alapot nélkülöző gondnokság alá vételi eljárást, majd most egy rágalmazási pert bukott el Tokaji Ferenc, egy gyulai üdülőszövetkezet elnöke régi ismerősével szemben. A történtek felvetik a közigazgatási eljárások alapvető emberi jogokat sértő gyakorlatát, valamint a szólásszabadság és a kritika kérdéskörét.
Most valóban Shiri Bibas holttestét adta át a Hamász
- Narancs.hu/MTI
Az orvos szakértők azonosították a harminchárom éves édesanya földi maradványait.
Trump leváltotta a hadsereg három vezetőjét
- narancs.hu
Charles Brown tábornokot, a vezérkari főnököt „finom úriembernek és kiváló vezetőnek” nevezte.
Fél a Facebook az ereszalji keresztespóktól
- narancs.hu
Letiltja az ízeltlábúakról készült makrofotókat a közösségi oldal. Hiába kért ellenőrzést a fotós, a döntést megerősítette a rendszer. Araknofóbia?
Moszkvában ünnepelheti Trump a győzelem napját
- narancs.hu
Ha összejön, amit Putyin akar, duplán is ünnepelhet: a második világháború végét és a győzelmet Ukrajna felett.
Javul, de még nincs jól Ferenc pápa
- narancs.hu
Továbbra is veszélyben van, de már felkelt és elment imádkozni.
Európának és Amerikának is a legrosszabbra kell készülnie
- narancs.hu
Gustav Gressel szerint Európának háborúra kell készülnie, Francis Fukuyama szerint pedig Amerikának arra, hogy az ország nem marad demokrácia.