1. Csillagok között
|
Christopher Nolan nagy ívű, tudományosan a szokásosnál erősebben megalapozott sci-fijétől rengeteget vártunk, de a film a 21. század Űrodüsszeiája helyett valami egészen más lett. Vagy mégsem? Lehet, hogy tényleg ez a kor ízlésének tökéletesen megfelelő Űrodüsszeia: ötször szájbarágósabb és tízszer giccsesebb, mint Kubrick örök érvényű egykori mesterműve.
2. Szabadesés
|
Idén végre kaptunk olyan új magyar játékfilmeket, amiket tényleg várni lehetett. Kár, hogy többségük vaskos csalódást okozott, s mind közül Pálfi György fillérekből kihozott, mégis látványos, ugyanakkor látványosan semmitmondó álművészkedése fájt nekünk a legjobban.
3. Godzilla
|
A brutális természeti vagy háborús katasztrófákat megtestesítő ázsiai monstrum százezredik felbukkanása okos és megrázó is lehetett volna, ehelyett csupán végtelenül unalmas volt.
4. Transzcendens
|
Nemcsak Christopher Nolan, hanem egykori kiváló operatőre is megpróbálkozott idén a sci-fivel. Sajnos neki sem ment, a mesterséges intelligencia és Johnny Depp is kevés volt hozzá.
5. Fehér Isten
|
Mundruczó Kornél kutyás világvégéjét nagyon szerették Cannes-ban, szóval biztos bennünk van a hiba, de tény, hogy üresnek és kimódoltnak láttuk, megint egy olyan magyar filmnek, amelyben azonnal baj van, ha megszólalnak a szereplők.
6. Délibáb
|
Magyar western a pusztában? Ide vele! De legközelebb ha egy rendező a világ legjobb zsánerével kíván eljátszani, esetleg tanulja meg először uralni a műfaj kötelező fogásait.
7. Couch Surf
|
Tíz kanapé, két tucat ember. Esetleg egy igazi film is odaférhetett volna még Dyga Zsombor művébe.
8. Holtodiglan
|
David Fincher ezúttal Hitchcock kívánt lenni, ami nem elvetendő ötlet, és a Holtodiglan első órája voltaképp tisztességes teljesítmény, amit aztán sikerül a teljes képtelenségbe és a halálos unalomba fordítani a végére.
9. A nimfomániás
|
Lars von Trier nagyszabású szexualitásügyi drámája minden hibájával együtt volt annyira érdekes vállalkozás, hogy befúrja magát a legjobb filmek listájára és ide is, a csalódások közé. Ha az a gyenge második rész nem lett volna...
10. Hogyan rohanj a veszTEDbe
|
Még egy westernpróbálkozás, ezúttal a paródia területére bandukolva. Volt azért ebben a filmben úgy két és fél működő poén, kár, hogy a többi ezerötszáz borzalmasan gyenge volt. Sas-kabaré a vadnyugaton? El a kezekkel a lovaktól és postakocsiktól!
Az év legjobb filmjeit mutató listánk itt, a legjobb sorozatoké itt, az év női és férfi színészeit összeíró pedig itt és itt olvasható.
A Narancslista 2014 szavazói voltak: Bacsadi Zsófia, Czenkli Dorka, Greff András, Kovács Bálint, Köves Gábor, Szabó Ádám, TPP, Turcsányi Sándor.