A rendező a januári Filmvilágnak adott interjút, ebben beszélt legújabb filmötletéről, vette észre a Magyar Hang. Pálfi azt mondta, filmet készíteni Magyarországon csak közpénzből lehet, amit a kormány oszt szét, tehát muszáj együttműködni velük. Márpedig ő az országot szeretné szolgálni, és nem érti, miért utasítják el időről időre. Már azzal is elégedett lenne, a Filmalap legalább a filmtervek kidolgozásában támogatná. Ezért próbál meg olyan ötletekkel előállni, amiket szerinte nem lehet visszautasítani. Ilyennek gondolta a Toldit, Rejtő Jenőt, vagy a Cserna-Szabó András regénye alapján tervezett Sömmit. Ezek elég nagyszabású és drága filmtervek voltak, ám Pálfi most már megelégedne mindössze 300 millióval is, amiből ki tudná hozni a horrort „Trianon traumájáról, a jobboldali pártok kedvenc írójától, a sok faluban szobrot kapó Wass Alberttől. Ha ezt sem támogatják, akkor nem tudok másra gondolni, mint hogy nincs szükségük a munkára, amit rendezőként el szeretnék végezni.”
|
A felvetésre, miszerint Wass személye körül éles politikai viták zajlanak, Pálfi azt válaszolta: neki nem ezzel kell foglalkoznia, hanem hogy jó filmet készítsen a történetből. Szerinte Wass nem volt a legjobb írók egyike, de „azt el lehet ismerni, hogy jó történetmesélő volt.” Az antiszemitizmus-vádról a rendező azt gondolja, hogy a Vukot meg a nácikkal kollaboráló Fekete István írta, aki a „mai napig betiltott Kovács István című film forgatókönyvét írta Páger Antallal a főszerepben.” A Vukról mégis le tudják választani ezt a vádat, és Pálfi szerint Wass Albert műveiről is le lehet.
A rendező egyébként megköszönte a Filmalapnak azt is, hogy hét év után támogatták egy filmjét, Az Úr hangját, miután a Toldinak megítélt 900 milliós támogatást visszavették.