Roger Moore a Narancsnak!

  • - kg -
  • 2015. március 11.

Film

Miben tett keresztbe a Star Wars James Bondnak? Miért néz pornót Bond és a producere? Megannyi anekdota Roger Moore Narancsnak adott interjújában.
false

Köztudott, hogy hazánk a 10 millió Bond-szakértő országa, ezért kellő alázattal, egyszersmind büntetőjogi felelősségünk tudatában jelentjük ki:

Sean Connery-hívők

George Lazenby-fanatikusok

Timothy Dalton-szakadárok

és Daniel Craig-érzelműek

most takarják el a szemüket.

Szóval, minden idők legjobb Bondja...

Nos, igen, szerintünk ő volt; a hajdani fotómodell, a hajdani Angyal, a hajdani két kanálból az egyik, meg a majdani memoáríró és jószolgálati nagykövet, aki angolos komolytalansággal ajándékozta meg a Sean Connery szúrós szemeivel összenőtt 007-est, s aki 45 évesen kezdte (Live and Let Die) és 58 évesen fejezte be (A View to a Kill – főcímdal: Duran Duran) Bond-pályafutását.

A Narancs friss lapszámában az idén 88 éves színész (magyar hangja Láng József) sztorizik jóízűen Bondról, Vasfogúról, a Mély torokról és egy skót srácról, akit minden bizonnyal Sean Connerynek hívnak. Képgalériával köszöntjük kedvencünket!

false

false

false

false

false

false

false

false

false

false

false

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.