kertész lesek

Il Divo

  • kertész lesek
  • 2021. október 6.

Gasztro

A név hallatán az a 2004 óta hódító fiúcsapat ugrik be, akik nem a tinédzserlányok szívét akarják meghódítani, hanem a mamákét és a nagymamákét.

Noha az ún. crossover műfajban serénykedő négy aranytorkú minden vonatkozásban Itáliát juttatja az eszünkbe, szó sincs erről. Az Il Divót Londonban rakták össze, tagjai francia, svájci, amerikai és brit nemzetiségűek, tizenöt év alatt eladtak 28 millió lemezt, és még a repertoárjuk javát sem olasz slágerek teszik ki.

Az együttes minden bizonnyal Szegeden is nagy népszerűségnek örvend, ám az Il Divo itt nem elsősorban szívszaggató popzenét jelent. A belvárosban, egymással szemben, a Kölcsey utca 8. és 9. szám alatt kettő is van belőle. A La Vita Il Divo reggeliző-kávézó-pékség csak délután háromig van nyitva, a Trattoria Il Divo viszont azt a célt tűzte ki, hogy „megmutassák Szegednek”, hogy az olasz konyha nemcsak a pizzából és a tésztából áll, és „a betérő vendégek mélyrehatóan megismerhetik majd Olaszország tradicionális hús- és halételeinek ízeit”.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.