Ilyen körülmények között kimagaslóan sikerült a BCE Kert- és Szabadtér-tervezési Tanszéke tervezőinek a funkciót, a felhasznált anyagokat és az esztétikai szempontokat ötvözniük" - olvastuk tavaly a Magyar Urbanisztikai Társaság és az ICOMOS indoklásában, miért éppen az agglomeráció egyik legfelkapottabb települése érdemelte ki az általuk alapított "köztér-megújítási nívódíjat".
Most saját szemünkkel is meggyőződhettünk arról, hogy nem véletlenül esett Nagykovácsira a választás. Itt tényleg nem a hazai főtérfelújítás országalmás-turulos bohóckodását vagy - mint például Debrecen esetében - pöffeszkedő ízléstelenségét tapasztalhatjuk. Ráadásul a 63-as busz végállomásának környékén nemcsak új burkolat, dísznövény, felújított épületek, de vendéglő is akad. Azt írták a homlokzatára: "Trendl ház vendéglő és mulató". Ugyan mulatságnak nyomát se látni, de szerencsére a tágas kerthelyiséget sem mellőzték. Természetesen "kockás abroszos", ahogy az a Nagy Közhelyszótárban meg van írva, ennek ellenére hétköznap, vacsoraidőben csak néhány asztalnál ülnek - az efféle egzotikumtól elaléló belvárosi versenyzőknek se hírük, se hamvuk. A felszolgáló készséges, udvarias.
Külön öröm, hogy a tejfölös krumplilevesre (610 Ft) és a tejszínes málnalevesre (690 Ft) is a hely szellemével rokon házias jelző illik. Olyan érzésünk támad, hogy nem is az étterem, hanem a szomszéd néni konyhájából hozták őket, olyan frissnek és a vendéglátóipartól távolinak érezzük ízüket. A vadas marhacombra (1780 Ft) sem lehet egy rossz szavunk sem, a hús kiváló, a szósz hibátlan, de itt már bizonyosan nem a nagymama keze van a dologban. Akár a kacsamell francia lecsóval esetében (2490 Ft), ami persze egyáltalán nem baj, csak a nyitány után nem ezt vártuk. Pánikra semmi ok, a meggyes és almás rétessel (690 Ft) helyükre kerülnek a dolgok, Nagykovácsit a szívünkbe zártuk.