410 benzinkutat vett a Mol Lengyelországban

  • narancs.hu
  • 2022. november 30.

Gazdaság

Eközben itthon saját töltőállomásain előfordul „átmeneti termékhiány”.

A Mol sikeresen lezárta a PKN Orlennel és a Grupa Lotos-szal kötött megállapodást, ezzel több mint 410 lengyelországi töltőállomást vásárolt a 2022. január 12-én tett bejelentéseknek megfelelően – közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

A tájékoztatás szerint a megállapodás szerinti teljes vételár 610 millió dollár, amely 464 millió dollár készpénz ellenértékből, valamint 146 millió dollár pénzügyi lízinggel kapcsolatos kötelezettségből áll.

A megállapodás szerinti vételárat a szokásos módosító tételek befolyásolják – közölte a vállalat.

A Mol részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír árfolyama szerdán kora délután 2840 forint körül alakult, az olajipari részvény 2300 forint és 3170 forint közötti árfolyamon forgott az elmúlt egy évben. 

A lengyelországi vásárlással nyilván nem függ össze, hogy míg két hete csak a Mol által ellátott kis benzinkutakon fogyott el a benzin vagy a gázolaj, ez mostanra a Mol töltőállomásain is előfordul.

A 24.hu hétfőn arról számolt be, hogy a fővárosban és vidéken is megesett, hogy elfogyott a 95-ös benzin vagy a dízel, a cég szerint ez minden ötödik Mol-kútra jellemző volt az utóbbi napokban. A hivatalos tájékoztatás úgy szól, ez jellemzően pár óráig fennálló termékhiány volt, amely a kúthálózat 20 százalékát érintette. Ennek az is lehetett az oka, hogy másfélszer akkora most a kereslet, mint egy évvel ezelőtt volt. Az Ásványolaj Szövetség szerint amíg a 480 forintos, rögzített ár él, ehhez a helyzethez hozzá kell szokniuk az autósoknak. 

A 24.hu írása hivatkozik a Fideszre is.

A kormánypárt szerint nincs benzinhiány, az csak akkor fordulna elő, ha a „dollárbaloldal” kormányozna. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.